Lincoln Park. Proekologiczne biurowce na Mokotowie

2012-09-18 15:32
Kompleks biurowy Lincoln Park
Autor: mat.: AIG Lincoln Kompleks biurowy Lincoln Park tworzyć będzie 6 budynków. Charakterystyczny budynek frontowy ma odzwierciedlać współczesne trendy w zabudowie biurowej, czyli otwarcie środowiska pracy na przyrodę oraz elastyczność w adaptacji do własnych potrzeb.

Lincoln Park to nazwa nowej inwestycji firmy AIG Lincoln, która powstanie w Warszawie, w tzw. Mokotowskim Obszarze Biznesu. Kompleks Lincoln Park tworzyć będzie 6 budynków biurowych o łącznej powierzchni najmu ok. 55 tys. mkw. Projekt architektoniczny stworzyła pracownia APA Wojciechowski.

Lincoln Park - biurowce proekologiczne i przyjazne środowisku

Kompleks biurowców Lincoln Park został zaprojektowany przez pracownię APA Wojciechowski. W sumie powstanie 6 budynków o łącznej powierzchni ok. 55 tys. mkw. Układ budynków uwzględnia kształt działki oraz wykorzystuje bliskość stawu Zbarskiego, który został wkomponowany tak, aby stworzyć przyjazne środowisko pracy wraz z terenami do rekreacji i wypoczynku. Dodatkową atrakcją będzie starannie dobrana roślinność i mała architektura z akcentami wodnymi. W projekcie przyjęto założenie wyłączenia dziedzińca z ruchu samochodowego, aby oddać tę przestrzeń do wyłącznej dyspozycji pieszych. Na terenie Lincoln Park zaplanowano również: przedszkole, kawiarnie i restauracje, sklepy, pralnię. Zewnętrzne fasady budynków osłonią dziedziniec, chroniąc go przed zgiełkiem miasta. Budynki będą miały przeszklone fronty, co zapewni dużą ilość naturalnego światła. Każdy budynek został zaprojektowany w taki sposób, aby zapewnić najemcom jak największą elastyczność w dostosowaniu wielkości powierzchni do aktualnych potrzeb. Inwestor zapewnia, że w inwestycji zostaną zastosowane rozwiązania proekologiczne, a projekt będzie przyjazny środowisku naturalnemu. Inwestycja realizowana będzie w kilku etapach.

Kompleks Lincoln Park będzie bardzo dobrze skomunikowany. Powstanie w pobliżu ulicy Marynarskiej i trasy ekspresowej N-S, prowadzącej do Południowej Obwodnicy Warszawy (miejski odcinek autostrady A-2). 200 metrów od planowanej inwestycji znajduje się szybka kolejka miejska Warszawa Służewiec obsługująca trasę od lotniska do centrum; w odległości około 2 km stacja metra Wilanowska, a w pobliżu przystanki autobusowe i tramwajowe.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej