Kompleks Centrum Południe gotowy do użytkowania

2020-08-19 11:36
Centrum Południe we Wrocławiu
Autor: Skanska Kompleks biurowy Centrum Południe we Wrocławiu. Proj. APA Wojciechowski, inwestor Skanska

Centrum Południe to wrocławski kompleks biurowy projektu pracowni APA Wojciechowski, a budowany przez Skanska. Docelowo Centrum Południe będzie tworzyło pięć budynków biurowych o powierzchni najmu 85 000 mkw. Gotowe są już dwa z nich. Centrum Południe to pierwsze biurowce we Wrocławiu ubiegające się o certyfikat WELL.

Pierwszy etap Centrum Południe, który właśnie został oddany do użytku, to dwa budynki oferujące 27 600 m² zrównoważonej i nowoczesnej powierzchni biurowej i handlowo-usługowej.

Centrum Południe mieści się w centrum Wrocławia przy ulicy Powstańców Śląskich. Bezpośrednio przy kompleksie Sky Tower powstał pierwszy etap inwestycji Centrum Południe, której inwestorem jest firma Skanska.

Centrum Południe
Autor: Skanska Centrum Południe to pierwszy kompleks biurowy w stolicy Dolnego Śląska, który będzie ubiegać się o wymagający certyfikat WELL, przyznawany przez International WELL Building Institute (IWBI)

Centrum Południe z "zielonymi" technologiami

Rozwiązania zastosowane w biurowcach Centrum Południe pozwolą na ograniczenie o połowę zużycia wody, zaś zużycia energii – o jedną trzecią. Dzięki projektowaniu budynków zgodnie z najwyższymi standardami i w oparciu o wytyczne certyfikatów środowiskowych, Centrum Południe zapewnia testowane, zawsze czyste powietrze, a także komfort termiczny i akustyczny potwierdzony pomiarami.

Ponadto Centrum Południe to pierwsza wrocławska inwestycja, w ramach której powstanie chodnik ze specjalnego betonu (powierzchnia 1380 m²). Skanska wspólnie z partnerami projektu: Górażdże Cement, Instytutem Geofizyki PAN, Politechniką Warszawską z powodzeniem przetestowała i zastosowała go w Warszawie, Krakowie oraz Gdańsku. Dzięki promieniom słonecznym, na jego powierzchni dochodzi do redukcji cząstek pochodzących z powietrza zanieczyszczonego smogiem. Rozkładane na neutralne związki azotu, wraz z wodą deszczową odprowadzane są do gleby.

Centrum Południe z WELL

Centrum Południe to pierwszy biurowiec we Wrocławiu, który będzie ubiegać się o wymagający certyfikat WELL, przyznawany przez International WELL Building Institute (IWBI). To system certyfikacji, który mierząc jakość powierzchni biurowej, weryfikuje ponad 100 cech budynku, biorąc przy tym pod uwagę wpływ na zdrowie jego użytkowników.

Kompleks będzie również wyposażony w system operacyjny Connected by Skanska. Dzięki niemu, pracownicy dostaną się do budynku bez konieczności używania tradycyjnych kart dostępu – wystarczy do tego smartfon. Z kolei wirtualna recepcja pozwoli na stworzenie zaproszenia dla gości, którzy dostaną się na spotkanie, nie tracąc czasu na rejestrację w recepcji głównej.

Centrum Południe

  • Projekt Centrum Południe docelowo będzie się składał z 5 budynków o całkowitej powierzchni najmu: ok. 85 000 m².
  • Budowa pierwszego etapu kompleksu Centrum Południe rozpoczęła się w trzecim kwartale 2018 roku.
  • Dwa gotowe już budynki oferują najemcom 27 600 m².
  • Liczba miejsc parkingowych: 313
  • Generalnym wykonawcą jest firma Skanska S.A.
  • Za projekt architektoniczny pierwszego i drugiego etapu kompleksu odpowiedzialna jest pracownia APA Wojciechowski.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej