Kompleks biurowy Cuprum Square – nowa inwestycja we Wrocławiu

2015-04-09 12:42
Kompleks biurowy Cuprum Square we Wrocławiu. Autorem koncepcji jest pracownia Medusa Group
Autor: Medusa Group Kompleks biurowy Cuprum Square we Wrocławiu. Autorem koncepcji jest pracownia Medusa Group

Jeszcze w kwietniu 2015 rozpoczną się prace rozbiórkowe starego budynku Cuprum przy pl. Jana Pawła II we Wrocławiu. Roboty mają potrwać do lipca. W miejscu dawnego biurowca ma być wybudowany kompleks biurowy Cuprum Square o łącznej powierzchni 30 tys. m².

Rusza nowa inwestycja we Wrocławiu – kompleks biurowy od Medusa Group

W kwietniu 2015 rozpocznie się I etap nowej inwestycji – rozbiórka starego biurowca, który wkrótce zostanie zastąpiony dwoma nowymi, niezależnymi obiektami. Utworzą one kompleks biurowy Cuprum Square. Rozpoczęcie budowy nowej wrocławskiej inwestycji uzależnione jest od terminu uzyskania pozwoleń budowlanych.

Kompleks powstanie przy placu Jana Pawła II, w centrum miasta. Zespół składać się będzie z dwóch budynków o funkcji biurowej. Po realizacji, która przewidziana jest na pierwszą połowę 2018, biurowce zaoferują ok. 30m2 powierzchni użytkowej – 7-kondygnacyjny obiekt A zajmie ponad 10 tys. m2, natomiast 8-kondygnacyjny obiekt B – 20 tys. m2. W jednym z budynków powstanie także obszerna część konferencyjna. W podziemiach nowej inwestycji zlokalizowane zostaną parkingi. Projekt architektoniczny przygotowało biuro architektoniczne Medusa Group. Inwestorem jest spółka Cuprum Development.

Projekt opracowano z uwzględnieniem wytycznych do certyfikatu LEED na poziomie Gold. Realizowany będzie w ramach funduszu KGHM IV FIZAN, zarządzanego przez KGHM TFI. Zakładana jest realizacja części inwestycji w formule joint venture z udziałem profesjonalnego dewelopera.

Nazwa inwestycji: Cuprum Square
Adres inwestycji: pl. Jana Pawła II 1, Wrocław
Inwestor: Cuprum Development  Sp. z o.o.
Autor projektu architektonicznego: Medusa Group - Przemysław Łukasik, Łukasz Zagała S.c.
Początek realizacji: kwiecień 2015
Planowane oddanie do użytku: I połowa 2018
Powierzchnia użytkowa: 30 000 m2

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej