Komorów - Miasto Ogród

2008-08-19 10:55
Komorów
Autor: brak danych

Na 200-hektarowym terenie, przeciętym al. Kasztanową w Komorowie może powstać 18-dołkowe pole golfowe, korty tenisowe, park, centrum rekreacyjno-usługowe oraz osiedle domów jednorodzinnych.

Inwestorem przedsięwzięcia jest spółka Plus sp. z o.o., której wspólnikami są polscy przedsiębiorcy, znający krajowe realia i potrzeby mieszkańców. Pole golfowe zajęłoby 77 ha i byłoby największe w okolicy Warszawy. Osiedle domów jednorodzinnych powstawałoby etapami w przeciągu 7 do 10 lat.
Projekt zagospodarowania przestrzennego opracowany przez inwestora przewiduje przyjazne dla mieszkańców zagospodarowanie terenu. Zakłada realizację inwestycji o celach publicznych, takich jak szkoła, przedszkole, kompleks sportowy, plac zabaw, dom kultury, biblioteka, ośrodek zdrowia, spa i centrum usług o lokalnym charakterze.
Projekt przedstawiony przez spółkę Plus gwarantuje, że na tym terenie nie powstaną blokowiska.

Projekt architektoniczny uwzględnia lokalną tradycję Komorowa:

  • zachowanie miasta ogrodu w Komorowie
  • dostosowanie zabudowy do okolicy - jednorodzinna niska zabudowa
  • rodzinny i przyjazny charakter osiedla
  • tereny zielone przeważające nad obszarem zabudowy

Zabudowa mieszkalna obejmie rezydencje, domy wolno stojące oraz ewentualnie zabudowę szeregową. Stosunek zieleni na tym obszarze wyniesie 60-70%. W sumie może powstać około 500-600 domów na obszarze 53 ha.
Ponad 20 ha od strony ul. Armii Krajowej pozostałoby ogólnodostępnym parkiem.

 

 

Inwestor zapewni budowę dróg wewnętrznych  na terenie nowych osiedli i modernizację już istniejących.
Cała inwestycja miałaby być gotowa najwcześniej za 10 lat. Obecnie firma stara się o wykup całości gruntu, który w większości należy do SGGW. 
Spółka Plus z siedzibą w Tarnowie jest spółką celową powołaną dla realizacji projektu inwestycyjnego w Komorowie. Wspólnikami są przedsiębiorcy mający duże doświadczenie w zakresie realizacji projektów deweloperskich w miejscowościach w okolicy stolicy oraz projektów komercyjnych  na terenie całego kraju. Inwestycje deweloperskie zrealizowane przez spółkę to: budowa domów jednorodzinnych w Falentach oraz apartamentowców w Rynii, obiektów biurowo-usługowych w Elblągu, Warszawie, Tczewie oraz centrum handlowego w Malborku.

sierpień 2008

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej