Kolejny hotel w Łodzi - nowa inwestycja Fabryki Biznesu

2010-06-22 15:41
Kolejny hotel w Łodzi - nowa inwestycja Fabryki Biznesu
Autor: Hermanowicz Rewski Architekci

Łódź doczeka się nowego, trzygwiazdkowego hotelu, który powstanie u zbiegu al. Politechniki i ul. Rembielińskiego, w pobliżu centrum miasta, Międzynarodowych Targów Łódzkich i kampusu Politechniki Łódzkiej. W 12-kondygnacyjnym obiekcie o łącznej powierzchni ponad 6700 m2 znajdzie się m.in. 130 pokoi jedno-, i dwuosobowych, centrum konferencyjne, klub fitness, bar i restauracja. Inwestorem jest łódzka spółka Fabryka Biznesu.

- Łodzi brakuje hoteli klasy biznesowej. Ma ona najniższy wśród dużych polskich miast wskaźnik miejsc hotelowych, przypadających na tysiąc mieszkańców, pięć razy niższy od podobnej wielkości Krakowa - mówi Krzysztof Apostolidis, prezes Fabryki Biznesu.

Na ukończeniu jest projekt architektoniczny, który powstaje w warszawskiej pracowni Hermanowicz Rewski Architekci. Przewiduje on m.in. lokalizację pokoi dla hotelowych gości na pięciu najwyższych kondygnacjach, do których będą wiodły trzy szybkobieżne windy. Frontowa ściana tej części obiektu zostanie w znacznej części przeszklona, zapewniając dużo naturalnego światła. Budynek zaprojektowano w nowoczesnym stylu, harmonizującym z postindustrialną architekturą Łodzi. Wybudowany będzie w oparciu o proekologiczne i energooszczędne technologie, wykorzystujące odnawialną energię, kolektory słoneczne, ledowe oświetlenie i szarą wodę. Cały obiekt zostanie przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Główne wejście znajdzie się w podcieniu od strony ul. Rembielińskiego, a od wewnątrz goście hotelowi będą mieli dostęp do podziemnego parkingu na ok. 1200 miejsc.

ZOBACZ KONIECZNIE: Wywiad z inwestorem - Krzysztofem Apostolidisem, prezesem firmy Fabryka Biznesu.

Hotel stanie się zapleczem m.in. dla Międzynarodowych Targów Łódzkich, które rozpoczęły właśnie budowę nowoczesnego centrum konferencyjno-wystawienniczego z myślą o organizacji dużych imprez targowych, kongresów i konferencji.

Łódź dysponuje obecnie 23 hotelami (łącznie około 3000 miejsc), z których tylko 11 ma standard trzygwiazdkowy, a jeden czterogwiazdkowy. Z raportu firmy Ernst&Young wynika, że zapotrzebowanie na usługi hotelowe w mieście rośnie. Obecnie korzysta z nich rocznie około 420 tys. osób, głównie uczestników spotkań biznesowych, targów i konferencji oraz turystów. W ostatnich latach liczba noclegów w łódzkich hotelach wzrosła o 70%.

Nowy hotel będzie częścią kompleksu handlowo-biznesowo-rozrywkowego "Sukcesja". Według wstępnych zamierzeń, miał być wybudowany w drugim etapie inwestycji, jednak inwestor nie wyklucza rozpoczęcia budowy wiosną przyszłego roku, jednocześnie z centrum handlowym, oraz oddania do użytku na przełomie 2012 i 2013 roku. Operator hotelu nie został jeszcze wyłoniony. Zainteresowani są zarówno operatorzy międzynarodowi, jak i krajowi.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej