Kolejny biurowiec w Warszawie. Inwestor IMMOFINANZ Group znowu inwestuje w powierzchnię biurową

2012-12-13 16:50
biurowiec Nimbus
Autor: Immofinanz Group Biurowiec Nimbus jest pierwszym projektem biurowym IMMOFINANZ Group

Nowy biurowiec Nimbus Office to inwestycja warszawska IMMOFINANZ Group. Powstanie w Al. Jerozolimskich i będzie miał 19 tys. m2 nowoczesnej powierzchni biurowej.

Prace rozpoczęto na początku grudnia 2012 roku, a planowany termin oddania inwestycji do użytku to sierpień 2014 roku. Biurowiec Nimbus dostraczy na rynek warszawski 19 tys. m2 powierzchni biurowej klasy A. Inwestycja zlokalizowana jest na warszawskiej Ochocie przy Al. Jerozolimskich, nma wysokości ulicy Białobrzeskiej.

Projekt architektoniczny biurowca zakłada wybudowanie dwóch skrzydeł budynku: 13-piętrowego w zachodniej części i 14-piętrowego - we wschodniej, połączone jasnym i przestronnym holem. Architekci zaprojektowali zielone tarasy i balkony, z których będą mogli korzystać użytkownicy biurowca. W biurach przewidziane są otwierane okna. Biurowiec wyposażony będzie we wszystkie nowoczesne systemy instalacji.

Autorami projektu architektonicznego są architekci z pracowni Bose International Planning and Architecture. Generalnym wykonawcą Nimbusa będzie firma Porr Polska. Za komercjalizację odpowiadają firmy CBRE i DTZ. Koszt inwestycji to 27 mln złotych.

Inwestor planuje certyfikować biurowiec w systemie LEED. W planach jest uzyskanie certyfikatu Gold.

Biurowiec Nimbus jest pierwszą inwestycją biurową IMMOFINANZ Group realizowaną od początku. W portfolio firmy natomiast znajdują się 18 biurowców zakupionych przez inwestora. Oprócz inwestycji biurowych IMMOFINANZ Group realizuje inwestycję mieszkaniową Dębowe Tarasy w Katowicach i centrum handlowe Tarasy Zamkowe w Lublinie.

biurowiec nimbus
Autor: Immofinanz Group Powierzchnia biurowa może być dowolnie zaplanowana przez przyszłych najemców
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej