Kingspan zapowiada inwestycje w Polsce

2007-06-04 16:27

Kingspan Group Plc, irlandzki producent wyrobów dla budownictwa, planuje zainwestować ok. 10 mln euro w rozbudowę swoich dwóch zakładów produkcyjnych koło Poznania i Radomia. Dotychczas firma zainwestowała w regionie Europy Środkowej i Wschodniej 45 mln euro.

"W okresie ostatnich sześciu lat osiągnęliśmy w Polsce wyjątkowe sukcesy. Będziemy tu nadal inwestować również w przyszłości" - powiedział Gene Murtagh, dyrektor ds. operacyjnych firmy Kingspan. W ciągu najbliższych trzech lat firma planuje zwiększenie obrotów z 80 do 150 mln euro rocznie. Wzrośnie także zatrudnienie w fabrykach firmy w Polsce. Planowane zwiększenie inwestycji w naszym kraju ma na celu zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania na produkty firmy zarówno w Polsce, jak i w krajach skandynawskich. Firma Kingspan powstała ponad 25 lat temu. Jest producentem systemów lekkiej obudowy ścian i dachów. W jednej z polskich fabryk produkuje zbiorniki służące ochronie środowiska. Fabryki i biura techniczno-handlowe firmy są zlokalizowane w  Irlandii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemczech, Belgii, Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej