Karmar SA wykonawcą biurowca Wisher Enterprise przy ul. Grzybowskiej w Warszawie

2014-12-17 9:58
Biurowiec Wisher Enterprise przy ul. Grzybowskiej w Warszawie
Autor: Cushman & Wakefield Biurowiec Wisher Enterprise przy ul. Grzybowskiej w Warszawie

Przy ul. Grzybowskiej w Warszawie powstanie nowa inwestycja - biurowiec Wisher Enterprise. Generalnym wykonawcą obiektu o powierzchni ok. 20 tys. m2 została firma Karmar SA

Nowa inwestycja przy ul Grzybowskiej w Warszawie

Wisher Enterprise to projekt 13- kondygnacyjnego biurowca o wysokości 46 metrów i powierzchni całkowitej 19 733 m2. W budynku zaprojektowano również 4 kondygnacje podziemne przeznaczone na parkingi. Inwestorem obiektu jest firma Wisher Enterprise Sp. z o.o. Działka, na której zrealizowana zostanie nowa inwestycja w Warszawie, znajduje się przy skrzyżowaniu ulicy Grzybowskiej i Waliców, w sąsiedztwie budynku Mennicy Polskiej.

Spółka Wisher Enterprise Sp. z o.o. podpisała kontrakt na generalne wykonawstwo biurowca z firmą Karmar SA. Prace budowlane obejmują wykonanie konstrukcji, instalacji sanitarnych i elektrycznych, wykończenie oraz prace związane z zagospodarowaniem terenu inwestycji.

Uczestnictwo Karmar SA w budowie inwestycji Wisher Enterprise nie jest przypadkowe. To już kolejny kontrakt realizowany przez spółkę na zlecenie inwestora Wisher Enterprise Sp. z o.o. Pierwszy projekt dotyczył realizacji kompleksu hotelowo-biurowego Silver Tower Center we Wrocławiu przy pl. Konstytucji 3 Maja.

Od czerwca 2014 spółka Karmar SA prowadziła również prace budowlane nad częścią podziemną obiektu Wisher Enterprise. Obowiązkiem generalnego wykonawcy jest również uzyskanie pozwolenia na użytkowanie biurowca.

Projekt przygotowali architekci Jacek Zub i Marek Demianiuk z działu projektowego Cushman & Wakefield Polska Sp. z o.o. Spółka Cushman & Wakefield  kierowała również procesem pozyskania pozwolenia na budowę. Zakończenie realizacji przewidziano na I kwartał 2016.


Nazwa inwestycji: Biurowiec Wisher Enterprise
Adres inwestycji: ul. Grzybowska 43, Warszawa
Inwestor: Wisher Enterprise Sp. z o.o.
Autor projektu: Cushman & Wakefield, arch. Jacek Zub i arch. Marek Demianiuk
Generalny wykonawca: Karmar SA
Początek realizacji: czerwiec 2014
Planowane oddanie do użytku: kwiecień 2016 r.
Powierzchnia całkowita: 19 733 m2

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej