Karmar SA wykonawcą biurowca Wisher Enterprise przy ul. Grzybowskiej w Warszawie

2014-12-17 9:58
Biurowiec Wisher Enterprise przy ul. Grzybowskiej w Warszawie
Autor: Cushman & Wakefield Biurowiec Wisher Enterprise przy ul. Grzybowskiej w Warszawie

Przy ul. Grzybowskiej w Warszawie powstanie nowa inwestycja - biurowiec Wisher Enterprise. Generalnym wykonawcą obiektu o powierzchni ok. 20 tys. m2 została firma Karmar SA

Nowa inwestycja przy ul Grzybowskiej w Warszawie

Wisher Enterprise to projekt 13- kondygnacyjnego biurowca o wysokości 46 metrów i powierzchni całkowitej 19 733 m2. W budynku zaprojektowano również 4 kondygnacje podziemne przeznaczone na parkingi. Inwestorem obiektu jest firma Wisher Enterprise Sp. z o.o. Działka, na której zrealizowana zostanie nowa inwestycja w Warszawie, znajduje się przy skrzyżowaniu ulicy Grzybowskiej i Waliców, w sąsiedztwie budynku Mennicy Polskiej.

Spółka Wisher Enterprise Sp. z o.o. podpisała kontrakt na generalne wykonawstwo biurowca z firmą Karmar SA. Prace budowlane obejmują wykonanie konstrukcji, instalacji sanitarnych i elektrycznych, wykończenie oraz prace związane z zagospodarowaniem terenu inwestycji.

Uczestnictwo Karmar SA w budowie inwestycji Wisher Enterprise nie jest przypadkowe. To już kolejny kontrakt realizowany przez spółkę na zlecenie inwestora Wisher Enterprise Sp. z o.o. Pierwszy projekt dotyczył realizacji kompleksu hotelowo-biurowego Silver Tower Center we Wrocławiu przy pl. Konstytucji 3 Maja.

Od czerwca 2014 spółka Karmar SA prowadziła również prace budowlane nad częścią podziemną obiektu Wisher Enterprise. Obowiązkiem generalnego wykonawcy jest również uzyskanie pozwolenia na użytkowanie biurowca.

Projekt przygotowali architekci Jacek Zub i Marek Demianiuk z działu projektowego Cushman & Wakefield Polska Sp. z o.o. Spółka Cushman & Wakefield  kierowała również procesem pozyskania pozwolenia na budowę. Zakończenie realizacji przewidziano na I kwartał 2016.


Nazwa inwestycji: Biurowiec Wisher Enterprise
Adres inwestycji: ul. Grzybowska 43, Warszawa
Inwestor: Wisher Enterprise Sp. z o.o.
Autor projektu: Cushman & Wakefield, arch. Jacek Zub i arch. Marek Demianiuk
Generalny wykonawca: Karmar SA
Początek realizacji: czerwiec 2014
Planowane oddanie do użytku: kwiecień 2016 r.
Powierzchnia całkowita: 19 733 m2

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej