Kamień pod reaktor biologiczny

2007-05-23 18:30
kamień pod reaktor biologiczny
Autor: brak danych

12 października 2006 roku wmurowano kamień węgielny pod budowę reaktora biologicznego w oczyszczalni ścieków w Dębogórzu. Na tym jednak nie skończą się inwestycje gdyńskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Budowa reaktora biologicznego w oczyszczalni ścieków w Dębogórzu jest częścią inwestycji dotowanej przez Unię Europejską-rozbudowy sieci wodno-kanalizacyjnej w rejonie od Pucka i Wejherowa po Gdynię. W reaktorze, którego budowa się rozpocznie zachodzić będą podstawowe procesy oczyszczania ścieków. Szacowana na 12 mln euro zł rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków w Dębogórzu ma spełniać zaostrzone unijne normy redukcji szkodliwych związków.


Całość prac wykonywanych przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji kosztować będzie 53 mln euro. Ponad połowa tej sumy to unijna dotacja, jaką PWiK dostał przed dwoma laty. Resztę pokryje pożyczka z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, środki z PWiK i budżety zainteresowanych gmin. Na przyszły rok jest już zaplanowana kolejna inwestycja-budowa wylotu oczyszczonych ścieków z Dębogórza. Wszystkie prace mają się zakończyć w 2010 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej