Kamień pod reaktor biologiczny

2007-05-23 18:30
kamień pod reaktor biologiczny
Autor: brak danych

12 października 2006 roku wmurowano kamień węgielny pod budowę reaktora biologicznego w oczyszczalni ścieków w Dębogórzu. Na tym jednak nie skończą się inwestycje gdyńskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Budowa reaktora biologicznego w oczyszczalni ścieków w Dębogórzu jest częścią inwestycji dotowanej przez Unię Europejską-rozbudowy sieci wodno-kanalizacyjnej w rejonie od Pucka i Wejherowa po Gdynię. W reaktorze, którego budowa się rozpocznie zachodzić będą podstawowe procesy oczyszczania ścieków. Szacowana na 12 mln euro zł rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków w Dębogórzu ma spełniać zaostrzone unijne normy redukcji szkodliwych związków.


Całość prac wykonywanych przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji kosztować będzie 53 mln euro. Ponad połowa tej sumy to unijna dotacja, jaką PWiK dostał przed dwoma laty. Resztę pokryje pożyczka z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, środki z PWiK i budżety zainteresowanych gmin. Na przyszły rok jest już zaplanowana kolejna inwestycja-budowa wylotu oczyszczonych ścieków z Dębogórza. Wszystkie prace mają się zakończyć w 2010 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej