J.W. Construction finalizuje Hotel Dana i wznawia inwestycję Hanza Tower

2015-02-10 12:53
Hanza Tower
Autor: Martis Consulting Biurowiec Hanza Tower ma sięgać 125 m

Trwają prace wykończeniowe przy modernizacji budynku po zakładach Dana w Szczecinie. Powstanie tu nowa inwestycja – Hotel Dana, który zostanie otwarty w czerwcu 2015. Po zakończeniu prac firma Construction Holding SA zajmie się budową wieżowca Hanza Tower.

Realizacja Hotelu Dana w Szczecinie

Kończy się pierwszy etap nowej inwestycji, znajdującej się u zbiegu ul. Odzieżowej i al. Wyzwolenia w Szczecinie. Ta część prac przewiduje modernizację 5-kondygnacyjnego budynku – pozostałości po byłych Zakładach Odzieżowych Dana w Szczecinie. W zrewitalizowanym obiekcie ma powstać 4-gwiazdkowy Hotel Dana. Forma i bryła istniejącego budynku zostanie zachowana. Wartość modernizacji to ok. 14 mln złotych.

W hotelu powstanie ok. 100 pokojów. Będzie również apartament prezydencki na poddaszu. Łączna powierzchnia użytkowa hotelu wyniesie ok. 4 tys. m2. W podziemiach budynku zaprojektowano klub hotelowy, sale szkoleniowo – konferencyjne, mini spa z saunami suchą i parową oraz salę fitness. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Laguarda Low Architects LLC Dallas. Inwestorem i generalnym wykonawcą jest J.W. Construction Holding SA. Firma Milkomatic odpowiedzialna będzie za instalacje elektryczne i teletechniczne w obiekcie.

Obecnie trwają prace wykończeniowe, montaż ścian działowych i przygotowanie obiektu do przycięcia gości. Otwarcie Hotelu Dana w Szczecinie planowane jest na czerwiec 2015. W podobnym terminie rozpocznie się również budowa drugiego etapu inwestycji – wieżowca Hanza Tower. Już powstały fundamenty, które wybudowała firma Calbud.

Budowa drugiego etapu inwestycji – Hanza Tower

Hanza Tower będzie miał 28 kondygnacji. Będzie to najwyższa inwestycja biurowa w Szczecinie. Budynek będzie miał powierzchnię ok. 55 tys. m2, z czego powierzchnia handlowa będzie stanowiła 13,5 tys. m2. Zajmą ją banki, kawiarnie, restauracje i butiki. Oprócz tego w budynku zaprojektowano centrum konferencyjne, biura i lokalne gastronomiczne oraz 14 tys. m2 powierzchni parkingu (ok. 400 miejsc parkingowych).


Nazwa inwestycji: Hotel Dana
Adres inwestycji: Wyzwolenia 50, Szczecin
Inwestor: J.W. Construction Holding SA
Autor projektu architektonicznego: Laguarda Low Architects LLC Dallas
Generalny wykonawca: J.W. Construction Holding SA
Początek realizacji: luty 2015
Planowane oddanie do użytku: czerwiec 2015 (Hotel Dana)
Powierzchnia użytkowa:  4 tys m2

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej