J.W. Construction finalizuje Hotel Dana i wznawia inwestycję Hanza Tower

2015-02-10 12:53
Hanza Tower
Autor: Martis Consulting Biurowiec Hanza Tower ma sięgać 125 m

Trwają prace wykończeniowe przy modernizacji budynku po zakładach Dana w Szczecinie. Powstanie tu nowa inwestycja – Hotel Dana, który zostanie otwarty w czerwcu 2015. Po zakończeniu prac firma Construction Holding SA zajmie się budową wieżowca Hanza Tower.

Realizacja Hotelu Dana w Szczecinie

Kończy się pierwszy etap nowej inwestycji, znajdującej się u zbiegu ul. Odzieżowej i al. Wyzwolenia w Szczecinie. Ta część prac przewiduje modernizację 5-kondygnacyjnego budynku – pozostałości po byłych Zakładach Odzieżowych Dana w Szczecinie. W zrewitalizowanym obiekcie ma powstać 4-gwiazdkowy Hotel Dana. Forma i bryła istniejącego budynku zostanie zachowana. Wartość modernizacji to ok. 14 mln złotych.

W hotelu powstanie ok. 100 pokojów. Będzie również apartament prezydencki na poddaszu. Łączna powierzchnia użytkowa hotelu wyniesie ok. 4 tys. m2. W podziemiach budynku zaprojektowano klub hotelowy, sale szkoleniowo – konferencyjne, mini spa z saunami suchą i parową oraz salę fitness. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Laguarda Low Architects LLC Dallas. Inwestorem i generalnym wykonawcą jest J.W. Construction Holding SA. Firma Milkomatic odpowiedzialna będzie za instalacje elektryczne i teletechniczne w obiekcie.

Obecnie trwają prace wykończeniowe, montaż ścian działowych i przygotowanie obiektu do przycięcia gości. Otwarcie Hotelu Dana w Szczecinie planowane jest na czerwiec 2015. W podobnym terminie rozpocznie się również budowa drugiego etapu inwestycji – wieżowca Hanza Tower. Już powstały fundamenty, które wybudowała firma Calbud.

Budowa drugiego etapu inwestycji – Hanza Tower

Hanza Tower będzie miał 28 kondygnacji. Będzie to najwyższa inwestycja biurowa w Szczecinie. Budynek będzie miał powierzchnię ok. 55 tys. m2, z czego powierzchnia handlowa będzie stanowiła 13,5 tys. m2. Zajmą ją banki, kawiarnie, restauracje i butiki. Oprócz tego w budynku zaprojektowano centrum konferencyjne, biura i lokalne gastronomiczne oraz 14 tys. m2 powierzchni parkingu (ok. 400 miejsc parkingowych).


Nazwa inwestycji: Hotel Dana
Adres inwestycji: Wyzwolenia 50, Szczecin
Inwestor: J.W. Construction Holding SA
Autor projektu architektonicznego: Laguarda Low Architects LLC Dallas
Generalny wykonawca: J.W. Construction Holding SA
Początek realizacji: luty 2015
Planowane oddanie do użytku: czerwiec 2015 (Hotel Dana)
Powierzchnia użytkowa:  4 tys m2

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej