Już wiadomo jak będzie wyglądać nowa inwestycja handlowa – Galeria Echo Katowice

2015-06-11 14:50
Galeria Echo Katowice – nowa inwestycja spółki Echo Investment
Autor: projekt MOFO Architekci Galeria Echo Katowice – nowa inwestycja spółki Echo Investment

Inwestor Echo Investment SA wraz z pracownią Mofo Architekci przedstawili projekt funkcjonalny i wizualizacje nowej inwestycji handlowej w Katowicach – Galerii Echo Katowice

Nowa inwestycja handlowa w Katowicach od Echo Investment SA

W południowej części Katowic, u zbiegu ul. Kościuszki i Kolejowej zrealizowana zostanie nowa inwestycja handlowaGaleria Echo Katowice. Inwestorem jest spółka Echo Investmen SA, która 9 czerwca przedstawiła plany przyszłego kompleksu. Za projekt odpowiada krakowska pracownia Mofo Architekci.

Projekt ujrzał światło dzienne kilka dni po tym, jak w pod koniec maja na sesji Rady Miasta radni podjęli uchwałę w sprawie nowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru Subcentrum Południe, w części obejmującej obszar w rejonie skrzyżowania ulic Kościuszki i Kolejowej. Decyzja została podjęta przez głosowanie – mimo sprzeciwu mieszkańców większość głosów była za budową inwestycji.

3-kondygnacyjny obiekt powstanie na działce o powierzchni 54 tys. m2. Pośród 150 sklepów i lokali handlowo-usługowych w kompleksie Galeria Echo Katowice znajdą się 7-salowe kino, klub bilardowy strefa zabaw dla dzieci, korty do squasha i badmintona, restauracje z tarasami oraz centrum medyczne. Powierzchnia handlowa zespołu zajmie w sumie 42 tys. m2.Wewnątrz zlokalizowany zostanie plac wewnętrzny z miejscami do odpoczynku, skate parkiem, zaś zimą – lodowiskiem. Galeria Echo Katowice wyposażona będzie w parking na 1540 miejsc parkingowych. Nowa inwestycja handlowa ma ruszyć z początkiem 2016. Realizacja ma potrwać niecałe 2 lata.

Nazwa inwestycji: Galeria Echo Katowice
Adres inwestycji: u zbiegu ulic Kościuszki i Kolejowej, Katowice
Inwestor: Echo Investment SA
Autor projektu architektonicznego: Mofo Architekci
Początek realizacji: styczeń 2016
Planowane oddanie do użytku: jesień 2017
Powierzchnia handlowa: 42 tys. m2

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej