Już niedługo ruszy budowa Galerii Kaskada w Szczecinie

2008-08-14 12:21
Kaskada
Autor: brak danych

Firma ECE prowadzi intensywne przygotowania do budowy Galerii Kaskada w Szczecinie. Będzie to nowoczesna galeria handlowa ze sklepami modnych marek, punktami usługowymi, kawiarniami i restauracjami.

Ważny port, silny ośrodek akademicki, bliskość niemieckiej granicy, popularny region turystyczny - to wszystko sprawia, że Szczecin jest miastem niezwykle atrakcyjnym tak dla własnych mieszkańców jak i krajowego i międzynarodowego kapitału inwestycyjno.
Miejsce w którym powstanie Galeria Kaskada ma szczególne znaczenie w najnowszej historii miasta. Tu znajdowało się centrum rozrywkowe Kaskada, słynące z doskonałej kuchni, rozrywki i koncertów. Budynek spłonął w 1982 roku. Przyjmując ważną dla Szczecina nazwę, inwestor - ECE Projektmanagement chciał odnowić dawną świetność tego miejsca.

Na trzech kondygnacjach Galerii Kaskada znajdą się sklepy i butiki marek polskich i zagranicznych, natomist trzy podziemne zostną przeznaczone na parkingi. Galeria to również doskonała lokalizacja na biura szczecińskich firm.
Architektura Galerii Kaskada doskonale wpisuje się w centrum miasta, nadając mu nowoczesności i jednocześnie nawiązując do tradycji miejsca. Atrakcją Galerii Kaskada będzie przeszklony pasaż, stanowiący część ulicy Kaszubskiej, w którym znajdą się sklepy i butiki, zaś na piętrze restauracje i kawiarnie.
Firma ECE przygotowuje również szeroko zakrojoną koncepcję przebudowy układu drogowego, która będzie zgodna z planami Miasta Szczecin odnośnie ruchu pojazdów i pieszych w centrum miasta.
Projekt architektoniczny Galerii Kaskada został przygotowany przez ECE i Autorską Pracownię Architektury Urbicon.

Galeria Kaskada w liczbach:

  • powierzchnia terenu: 22 000 m2,
  • powierzchnia całkowita: 110 000 m2,
  • powierzchnia handlowa: 42 000 m2,
  • powierzchnia biurowa: 1000 m2,
  • liczba sklepów: 140,
  • liczba miejsc parkingowych: 1000,
  • koszt inwestycji: 160 mln euro,
  • planowane zakończenie inwestycji: 2010 rok.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej