Inwestycje zagraniczne w Łódzkiej SSE

2007-06-04 16:39

Wkrótce na terenie Łódzkiej Specjalnej strefy Ekonomicznej rozpoczną działalność dwie spółki: Merloni Indesit Polska i Hirsch Porozell. Firmy zainwestują łącznie ponad 43 mln euro i utworzą 530 nowych miejsc pracy.

Merloni Indesit Polska sp. z o.o. wybuduje w Dąbrowie nową fabrykę lodówek marek Indesit i Ariston. Inwestycja obejmuje także budowę magazynu i laboratorium badawczego. Merloni przeznaczy na ten cel około 40 mln euro. W nowej fabryce pracę znajdzie około 500 osób. Termin realizacji inwestycji zaplanowano na styczeń 2006 roku. "Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasze starania o włączenie nas do ŁSSE zakończyły się sukcesem. Chcielibyśmy podziękować wszystkim przedstawicielom władz lokalnych, którzy bardzo nam pomogli. To właśnie dzięki Łódź stała się tak atrakcyjnym miejscem dla inwestorów z całego świata. My sami zresztą, przy każdej nadarzającej się okazji, zachęcamy do inwestowania w Łodzi naszych międzynarodowych dostawców i partnerów biznesowych" - powiedział Giuseppe Parma, dyrektor generalny Merloni Indesit Polska. Hirsch Porozell sp. z o.o. wybuduje w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej nowoczesny zakład produkujący styropianowe kształtki opakowaniowe. Spółka przeznaczy na tę inwestycję około 3 mln euro. Nowy zakład ma zacząć działalność na koniec stycznia 2005 roku. Hirsch zatrudni 30 osób.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej