Inwestycje w Rzeszowie: trwa rozbudowa i połączenie - centrum handlowe Rzeszów Plaza oraz hipermarket E.Leclerc

2011-07-01 12:23
Rozbudowa: centrum handlowe Rzeszów Plaza, zostanie i połączenie z hipermarketem E.Leclerc
Autor: Questia

Firma Keen Property Partners Retail (KPP Retail), deweloper do którego należy centrum handlowe Rzeszów Plaza, otrzymała prawomocne pozwolenie na połączenie centrum handlowego z hipermarketem E.Leclerc.

Rozbudowa: centrum handlowe Rzeszów Plaza, zostanie i połączenie z hipermarketem E.Leclerc
Autor: Questia

Centrum handlowe i hipermarket - szczegóły rozbudowy

Centrum handlowe Rzeszów Plaza oraz hipermarket E.Leclerc zostaną połączone zadaszonym, przeszklonym łącznikiem, w którym znajdą się powierzchnie handlowe.

W wyniku rozbudowy i modernizacji powierzchnia handlowa Rzeszów Plaza zwiększy się do około 19 500 m2. Powstanie w niej około 15 nowych lokali oraz dodatkowo 500 miejsc parkingowych na pięciopoziomowym parkingu (łącznie z parkingiem E.Leclerc będzie ich 1 360). Prace budowlane związane z rozbudową rozpoczęły się w lutym 2011 r., a otwarcie nowej części Rzeszów Plaza planowane jest na październik 2011 r. Wartość inwestycji związanej z rozbudową centrum handlowego to około 13 milionów euro.

Rzeszów Plaza - nowy parking

Rozbudowa Rzeszów Plaza polegać będzie na dobudowaniu dwóch kondygnacji handlowych, połączeniu centrum handlowego z hipermarketem E.Leclerc oraz wybudowaniu pięciopoziomowego parkingu na terenie dawnego salonu Auto-Res. Nowe powierzchnie handlowe wraz z obecnym centrum Rzeszów Plaza będą stanowiły jeden połączony obiekt. Zostaną odnowione także fasada i wnętrze obiektu.

Po rozbudowie całkowita powierzchnia najmu Rzeszów Plaza będzie wynosiła około 19 500 m2. Łącznie z parkingiem, obecnie dzielonym z hipermarketem E.Leclerc, dla klientów zmotoryzowanych dostępne będzie w sumie około 1 360 miejsc parkingowych.

Generalnym wykonawcą prac związanych z rozbudową jest firma Agencja Fregata Sp. z o.o. z Kołobrzegu, natomiast projekt nowej części obiektu został wykonany przez studio architektoniczne Artplan-Tomasz Orłowski z Rzeszowa. Trwa także komercjalizacja nowej części centrum handlowego. Za wynajem centrum odpowiadają firmy CB Richard Ellis oraz Master Management Sp. z o.o.

Dwupiętrowe centrum handlowe zlokalizowane jest przy ulicy Rejtana 65 w dzielnicy Nowe Miasto. W jego sąsiedztwie znajdują się Media Markt, Castorama. Centrum Handlowe Rzeszów Plaza mieści 75 sklepów, dwie kawiarnie, apteka oraz kilka punktów usługowych. Otwarcie Rzeszów Plaza miało miejsce w listopadzie 2005 r.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej