Inwestycja ACS w Krakowskim Parku Technologicznym

2007-05-29 18:37
inwestycja biznesowa SSE
Autor: brak danych

Affiliated Computer Services of Poland Sp. z o. o. zainwestuje na terenie Krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE). Powstanie tam innowacyjne centrum outsourcingu procesów biznesowych. Inwestor stworzy 500 nowych miejsc pracy.

31 sierpnia 2005 br. Krakowski Park Technologiczny wydał zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej spółce Affiliated Computer Services of Poland. ACS Poland zamierza utworzyć tam innowacyjne centrum outsourcingu procesów biznesowych, świadczące usługi na zlecenie klientów zewnętrznych. ACS Poland będzie świadczyć m.in. usługi outsourcingu informatycznego, centrum telefonicznego oraz usług finansowo-księgowych.
Inwestycja zostanie zrealizowana na terenie Kraków Business Park w Zabierzowie, posiadającego od czerwca status specjalnej strefy ekonomicznej. ACS Poland planuje utworzyć 500 nowych miejsc pracy, przede wszystkim dla ludzi z wyższym wykształceniem o profilu finansowo-ksiegowym oraz informatycznym, ze znajomością języków obcych. Firma będzie poszukiwać zarówno osób z niewielkim doświadczeniem zawodowym, pragnących rozwijać swoją wiedzę i umiejętności w dziedzinie finansów i rachunkowości oraz informatyki, jak i profesjonalistów pełniących funkcje menedżerskie średniego i wyższego szczebla. Wkrótce rozpoczną się pierwsze projekty rekrutacyjne.

ACS działa w oparciu o globalny model świadczenia usług outsourcingu procesów biznesowych (BPO) w ramach połączonego systemu centrów usług zlokalizowanych m.in. w USA, Chinach, Republice Dominikany, Fidżi, Niemczech, Ghanie, Gwatemali, Indiach, Jamajce, Malezji, Meksyku, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Dzięki inwestycji na terenie KPT Kraków dołączy do listy 750 miast, w których firma ma swoje oddziały, a Polska do listy prawie 100 krajów, w których ACS jest obecny.
Affiliated Computer Services of Poland Sp. z o.o. jest nowo powołaną spółką amerykańskiej firmy Affiliated Computer Services. Firma ta znajduje się na liście 500 największych spółek, opublikowanej przez magazyny Fortune i S&P oraz zajęła trzecie miejsce na liście rankingowej magazynu Fortune w kategorii najbardziej podziwianych firm w branży usług komputerowych i zarządzania danymi. ACS zatrudnia około 43 000 pracowników na całym świecie i oferuje usługi w zakresie procesów biznesowych oraz rozwiązań informatycznych klientom z sektora prywatnego i publicznego.
Do tej pory na terenie KSSE-KPT pracę znalazło 3 600 osób. Nakłady inwestujących tu firm przekroczyły 430 mln złotych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej