Interbud-West wybuduje galerię Zielona Przystań w Gorzowie Wlkp.

2011-04-20 12:16
Galeria Piast w Gorzowie Wielkopolskim
Autor: mat.: MediaDem

Firma Interbud-West z Gorzowa Wielkopolskiego została generalnym wykonawcą galerii Zielona Przystań, która powstanie przy ul. Kombatantów. Organizacja placu budowy rozpocznie się już w kwietniu. Inwestorem jest Elektra-Plus.

U Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego jest już złożone zgłoszenie rozpoczęcia prac. – Formalnie budowa będzie mogła ruszyć już 26 kwietnia – informuje Konrad Forjasz, kierownik projektu budowy Zielonej Przystani z Interbud-West. – Obecnie przygotowujemy formalności dotyczące dojazdu do budowy, a samą organizację placu budowy powinniśmy rozpocząć jeszcze w kwietniu, tak aby wszystkie prace zakończyć w I kwartale 2012 roku.

Jednocześnie z przetargiem na generalnego wykonawcę dopracowywany był projekt architektoniczny, który został stworzony przez Studio Architektury Kontur.

Galeria Zielona Przystań powstaje w centrum Górczyna, największej dzielnicy mieszkaniowej Gorzowa Wielkopolskiego. W ramach inwestycji wybudowany zostanie kompleks rekreacyjno-handlowy z ok. 65 lokalami handlowymi i usługowymi, kawiarniami i restauracjami, fitnessem i spa, placami zabaw dla dzieci, boiskami sportowymi oraz nowymi drogami i parkingami. Planowany termin otwarcia galerii to wiosna 2012 r. Powierzchnia całkowita obiektu wyniesie 23 696 m2, część handlowa zajmie 10 500 m2. Dla klientów przygotowano 300 miejsc parkingowych. Wartość inwestycji to 60 mln zł.

Razem z Zieloną Przystanią realizowane będą inwestycje dodatkowe dla mieszkańców. Inwestor na własny koszt zbuduje pół kilometra ulicy Okulickiego, która połączy osiedle z ulicą Kombatantów, a także, w porozumieniu ze spółdzielnią mieszkaniową, ogólnodostępny parking. W ten sposób powstanie układ komunikacyjny dla całej dzielnicy. Przy galerii znajdą się dwa nowe przystanki autobusowe, a wokół zbudowane będą deptaki i ścieżki rowerowe. Wartość inwestycji dodatkowych to blisko 5 mln zł.

Agentami odpowiedzialnymi za komercjalizację obiektu są firmy Multi Serwis dla Inwestycji (MSDI)  oraz King Sturge.

 

Galeria Piast w Gorzowie Wielkopolskim
Autor: Mediadem
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej