II etap Parku Rozwoju – nowa inwestycja otrzymała pozwolenie na użytkowanie

2015-05-26 13:50
Spółka Echo Investment otrzymała pozwolenie na użytkowanie II etapu warszawskiej inwestycji Park Rozwoju. Projekt powstał w pracowni JEMS Architekci.
Autor: JEMS Architekci Spółka Echo Investment otrzymała pozwolenie na użytkowanie II etapu warszawskiej inwestycji Park Rozwoju. Projekt powstał w pracowni JEMS Architekci.

Spółka Echo Investment otrzymała pozwolenie na użytkowanie II etapu warszawskiej inwestycji Park Rozwoju. Kompleks został zaprojektowany przez architektów z pracowni JEMS.

Park Rozwoju – II etap nowej inwestycji z pozwoleniem na użytkowanie

W południowej części Mokotowa, przy ul. Konstruktorskiej w Warszawie, znajduje się kompleks biurowy Park Rozwoju. Nowa inwestycja składa się z dwóch budynków i zlokalizowanej w łączniku restauracji. Budowa rozpoczęła się jesienią 2012. Pierwszy budynek oddano do użytkowania wiosną 2014, zaś realizacja drugiego biurowca właśnie dobiegła końca i budynek otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Projekt architektoniczny Parku Rozwoju wykonali JEMS Architekci.

Powierzchnia biurowa kompleksu Park Rozwoju wynosi 32 000 m2. W podziemiach znajduje się dwupoziomowy parking – wraz z miejscami naziemnymi inwestycja zapewnia 740 miejsc parkingowych, a także garaż ze stojakami na rowery oraz specjalne szatnie z prysznicami dla rowerzystów. Ponadto kompleks wyposażony jest w strefy wypoczynku i rekreacji. Znajdują się tu wewnętrzne place z małą architekturą, tarasy zielone, zewnętrzna siłownia oraz dziedziniec z kantyną. Lokalizacja kompleksu Park Rozwoju zapewnia łatwy i szybki dojazd zarówno do centrum miasta jak i wielu innych ważnych punktów np. lotniska Chopina. W ubiegłym roku II etap Parku Rozwoju otrzymał certyfikat BREEAM Interim na poziomie Excellent z wynikiem 72,9 proc. I etap inwestycji uzyskał BREEAM Interim na poziomie Very Good.

Powierzchnię pierwszego biurowca wynajęły takie firmy jak Schneider Electric czy Ericsson. Również w drugim budynku mają powstać biura firmy Schneider Electric. Swoją obecność w obiekcie zadeklarowała również firma Intergraph.

Nazwa inwestycji: II etap budowy kompleksu biurowego Park Rozwoju
Adres inwestycji: Konstruktorska 12, Mokotów, Warszawa
Inwestor: Echo Investment SA
Autor projektu architektonicznego: JEMS Architekci
Generalny wykonawca: Echo Investment SA
Początek realizacji: listopad 2012
Planowane oddanie do użytku: maj 2015
Powierzchnia biurowa: 32 000 m2

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej