II etap Parku Rozwoju – nowa inwestycja otrzymała pozwolenie na użytkowanie

2015-05-26 13:50
Spółka Echo Investment otrzymała pozwolenie na użytkowanie II etapu warszawskiej inwestycji Park Rozwoju. Projekt powstał w pracowni JEMS Architekci.
Autor: JEMS Architekci Spółka Echo Investment otrzymała pozwolenie na użytkowanie II etapu warszawskiej inwestycji Park Rozwoju. Projekt powstał w pracowni JEMS Architekci.

Spółka Echo Investment otrzymała pozwolenie na użytkowanie II etapu warszawskiej inwestycji Park Rozwoju. Kompleks został zaprojektowany przez architektów z pracowni JEMS.

Park Rozwoju – II etap nowej inwestycji z pozwoleniem na użytkowanie

W południowej części Mokotowa, przy ul. Konstruktorskiej w Warszawie, znajduje się kompleks biurowy Park Rozwoju. Nowa inwestycja składa się z dwóch budynków i zlokalizowanej w łączniku restauracji. Budowa rozpoczęła się jesienią 2012. Pierwszy budynek oddano do użytkowania wiosną 2014, zaś realizacja drugiego biurowca właśnie dobiegła końca i budynek otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Projekt architektoniczny Parku Rozwoju wykonali JEMS Architekci.

Powierzchnia biurowa kompleksu Park Rozwoju wynosi 32 000 m2. W podziemiach znajduje się dwupoziomowy parking – wraz z miejscami naziemnymi inwestycja zapewnia 740 miejsc parkingowych, a także garaż ze stojakami na rowery oraz specjalne szatnie z prysznicami dla rowerzystów. Ponadto kompleks wyposażony jest w strefy wypoczynku i rekreacji. Znajdują się tu wewnętrzne place z małą architekturą, tarasy zielone, zewnętrzna siłownia oraz dziedziniec z kantyną. Lokalizacja kompleksu Park Rozwoju zapewnia łatwy i szybki dojazd zarówno do centrum miasta jak i wielu innych ważnych punktów np. lotniska Chopina. W ubiegłym roku II etap Parku Rozwoju otrzymał certyfikat BREEAM Interim na poziomie Excellent z wynikiem 72,9 proc. I etap inwestycji uzyskał BREEAM Interim na poziomie Very Good.

Powierzchnię pierwszego biurowca wynajęły takie firmy jak Schneider Electric czy Ericsson. Również w drugim budynku mają powstać biura firmy Schneider Electric. Swoją obecność w obiekcie zadeklarowała również firma Intergraph.

Nazwa inwestycji: II etap budowy kompleksu biurowego Park Rozwoju
Adres inwestycji: Konstruktorska 12, Mokotów, Warszawa
Inwestor: Echo Investment SA
Autor projektu architektonicznego: JEMS Architekci
Generalny wykonawca: Echo Investment SA
Początek realizacji: listopad 2012
Planowane oddanie do użytku: maj 2015
Powierzchnia biurowa: 32 000 m2

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej