II etap budowy biurowców Cross Point w Łodzi

2016-03-21 11:11
Biurowiec Cross Point w Łodzi
Autor: Mostostal Warszawa Biurowce Cross Point – rusza budowa drugiego etapu B i D

Mostostal Warszawa wybuduje kolejny etap kompleksu biurowego Cross Point u zbiegu ulicy Milionowej i alei Rydza Śmigłego na łódzkim Widzewiu. Wartości inwestycji to prawie 48 mln złotych brutto.

Biurowce Cross Point powstają na terenach dawnego zakładu odzieżowego im. A. Próchnika. Budynki B i D pod względem architektonicznym będą nawiązywały do istniejącego już obiektu A. W ramach realizacji tego etapu powstaną dwa sześciokondygnacyjne biurowce, o łącznej powierzchni użytkowej prawie 8500 m². Na parterze budynku B znajdą się powierzchnie usługowo-handlowe, a na poziomie -1 zaprojektowano 86 miejsc postojowych oraz pomieszczenia techniczne, szatnie i sanitariaty. Jego powierzchnia użytkowa wyniesie 3364 m². Koszt budowy to 33,94 mln zł brutto. Budynek D będzie posadowiony na słupach. Przewidziano w nim 60 miejsc postojowych. Powierzchnia biurowa wyniesie około 2525 m². Wartość inwestycji to 14,76 mln zł brutto.

Czas realizacji kompleksu wyniesie odpowiednio 18 i 13 miesięcy. W ramach kontraktu Mostostal Warszawa wykona prace konstrukcyjne, instalacyjne, oraz wykończeniowe wraz z zagospodarowaniem terenów zewnętrznych.

Biurowiec Cross Point w Łodzi
Autor: Mostostal Warszawa Biurowce B i D będą miały powierzchnię użytkową 8500 m²

Nazwa inwestycji: Cross Point
Lokalizacja: zbieg ul. Milionowej i alei Rydza Śmigłego, Łódź
Funkcja: biurowo-usługowa
Inwestor: Cross Point Sp. z o.o. i Cross Point B Sp. z o.o.
Generalny wykonawca: Mostostal Warszawa SA
Całkowita powierzchnia użytkowa: 8500 m²
Liczba kondygnacji: 6
Zakończenie budowy: 2017

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej