I2 Development wybuduje najwyższy budynek we Wrocławiu

2016-12-07 11:16
Biurowiec Wielka 27 Wrocław
Autor: materiał prasowy Inwestorem biurowca we Wrocławiu Wielka 27 jest I2 Development

Biurowiec Wielka 27 będzie liczył 15 kondygnacji. Powstanie w miejscu powojennej kamienicy, który kiedyś był siedzibą powiatowego urzędu pracy. Obiekt ma być gotowy w I kwartale 2019.

Biurowiec położony będzie w samym centrum Wrocławia przy ulicy Powstańców Śląskich, w sąsiedztwie apartamentowca Sky Tower. W nowym budynku znajdzie się prawie 8833 m² powierzchni biurowej oraz 336 m² handlowej. Każda kondygnacja będzie miała metraż od 600 do 700 m² i zostanie wybudowana w systemie open-space. Część biur będzie miała wyjście na taras do wyłącznej dyspozycji najemcy. W budynku będą 4 poziomy garaży podziemnych ze 114 miejscami postojowymi.

Hol wejściowy zaprojektowano jako reprezentacyjne, wysokie na dwie kondygnacje wnętrze. Zewnętrzne ściany będą w całości przeszklone podwójną szybą, z wysokimi od podłogi do sufitu, uchylnymi segmentami okiennymi. Budynek obsługiwać będzie 5 szybkobieżnych wind.

Biurowiec ma być najwyższym budynkiem we Wrocławiu. Projektanci z pracowni Chamielec Architekci zaproponowali, aby elewacja budynku wykonana została ze szkła, z dodatkowo zaokrąglonymi narożnikami. Taki zabieg ma dodać lekkości bryle budynku i doświetlić powierzchnie najmu rozlokowane wokół trzonu komunikacyjnego i sanitarnego.

Biurowiec Wielka 27 Wrocław
Autor: materiał prasowy Biurowiec Wielka 27 będzie gotowy w I kwartale 2019

Nazwa inwestycji: Wielka 27
Lokalizacja: Wrocław, ul. Powstańców Śląskich
Funkcja: biurowo-hadlowa
Inwestor: I2 Development
Projektant: Chamielec Architekci Sp. z o.o.
Powierzchnia biurowa: 8832,99 m²
Powierzchnia handlowa: 336,32 m²
Ilość miejsc parkingowych: 114
Liczba kondygnacji: 15
Rozpoczęcie budowy: grudzień 2016
Zakończenie budowy: I kwartał 2019

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej