I2 Development wybuduje najwyższy budynek we Wrocławiu

2016-12-07 11:16
Biurowiec Wielka 27 Wrocław
Autor: materiał prasowy Inwestorem biurowca we Wrocławiu Wielka 27 jest I2 Development

Biurowiec Wielka 27 będzie liczył 15 kondygnacji. Powstanie w miejscu powojennej kamienicy, który kiedyś był siedzibą powiatowego urzędu pracy. Obiekt ma być gotowy w I kwartale 2019.

Biurowiec położony będzie w samym centrum Wrocławia przy ulicy Powstańców Śląskich, w sąsiedztwie apartamentowca Sky Tower. W nowym budynku znajdzie się prawie 8833 m² powierzchni biurowej oraz 336 m² handlowej. Każda kondygnacja będzie miała metraż od 600 do 700 m² i zostanie wybudowana w systemie open-space. Część biur będzie miała wyjście na taras do wyłącznej dyspozycji najemcy. W budynku będą 4 poziomy garaży podziemnych ze 114 miejscami postojowymi.

Hol wejściowy zaprojektowano jako reprezentacyjne, wysokie na dwie kondygnacje wnętrze. Zewnętrzne ściany będą w całości przeszklone podwójną szybą, z wysokimi od podłogi do sufitu, uchylnymi segmentami okiennymi. Budynek obsługiwać będzie 5 szybkobieżnych wind.

Biurowiec ma być najwyższym budynkiem we Wrocławiu. Projektanci z pracowni Chamielec Architekci zaproponowali, aby elewacja budynku wykonana została ze szkła, z dodatkowo zaokrąglonymi narożnikami. Taki zabieg ma dodać lekkości bryle budynku i doświetlić powierzchnie najmu rozlokowane wokół trzonu komunikacyjnego i sanitarnego.

Biurowiec Wielka 27 Wrocław
Autor: materiał prasowy Biurowiec Wielka 27 będzie gotowy w I kwartale 2019

Nazwa inwestycji: Wielka 27
Lokalizacja: Wrocław, ul. Powstańców Śląskich
Funkcja: biurowo-hadlowa
Inwestor: I2 Development
Projektant: Chamielec Architekci Sp. z o.o.
Powierzchnia biurowa: 8832,99 m²
Powierzchnia handlowa: 336,32 m²
Ilość miejsc parkingowych: 114
Liczba kondygnacji: 15
Rozpoczęcie budowy: grudzień 2016
Zakończenie budowy: I kwartał 2019

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej