Hotel w miejscu dawnych młynów zbożowych

2007-05-21 16:59
Futura
Autor: brak danych

W Bydgoszczy w miejscu dawnych młynów zbożowych przy ulicy Jagiellońskiej 96 ruszyła budowa hotelu. Ze względu na dużą wartość historyczną obiektu prace adaptacyjne będą prowadzone pod nadzorem konserwatora zabytków.

Prace budowlane rozpoczęły się od rozbiórki spichlerza pochodzącego z 1862 roku. Nie nadawał się on do adaptacji. Trzy pozostałe budynki zostaną łącznikami zespolone w jeden obiekt. Architekci - Sławomira i Andrzej Malingowscy ze Studia Architektonicznego Futura postanowili, że zostanie także zabytkowy komin. Obiekt o powierzchni użytkowej 7 tys. mkw. pomieści 101 pokoi. Wśród nich będą apartamenty i pokoje biznesowe. Do dyspozycji gości będzie sala konferencyjna o powierzchni 400 mkw., sklep i restauracja. Zrelaksować będzie się można w gabinecie masażu, saunie oraz w nowoczesnym studiu fitness.

Architektura obiektu będzie nawiązywała do dawnych funkcji budynku. Zachowane zostaną charakterystyczne okna oraz dwie wieże. Zaletą hotelu będzie jego lokalizacja. Obiekt położony będzie nad rzeką Brdą. Z okien hotelowych pokoi będzie piękny widok. Dodatkowo architekci zaprojektowali ogród. Realizacja przedsięwzięcia zakończy się latem 2008 roku. Inwestorem jest Barbara Komorowska.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej