Hotel i apartamentowiec w Katowicach

2007-05-31 15:33

Na konferencji w hotelu Monopol 29 maja zaproponowano koncepcję zagospodarowania przestrzeni, na której mieścił się niewykończony budynek Katowickiego Centrum Biznesu. Była to dotychczas jedna z większych chybionych inwestycji Katowic. Budowa tego obiektu rozpoczęła się w 1998 roku - prace stanęły jednak na skutek tego, że wykonawcom nie wypłacano pensji.

Obecną inwestycją ma się zająć irlandzka spółka Eurocape P.I.A., która w miejscu szkieletu KCB wybuduje hotel, a obok niego postawi 26-piętrowy apartamentowiec. Powstanie w nim 400 mieszkań z podziemnym parkingiem na ponad 400 miejsc. W budynku mieścić się będą również punkty usługowe. Budowa obiektu ruszy za pięć miesięcy, zakończenie prac planowane jest za dwa lata. Inwestorzy jeszcze nie ujawniają, jaki będzie koszt realizacji projektu i ile będą kosztować nowopowstałe mieszkania.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej