HOCHTIEF Polska wybuduje w Poznaniu Silver Screen Cinema

2008-10-13 15:43
Silver Screen
Autor: brak danych

HOCHTIEF Polska Oddział Poz-Building otrzymał zlecenie na budowę kina Silver Screen w powstającym właśnie centrum handlowo-rozrywkowym Galeria Malta w Poznaniu. Kontrakt dotyczy realizacji kompleksowych robót budowlanych poza wykonaniem instalacji i wyposażenia technologicznego kina. Zgodnie z zapisami umowy, wartość kontraktu jest informacją poufną.

Silver Screen o powierzchni 8,3 tys. m2 będzie największym kinem w Wielkopolsce. W dziesięciu salach kinowych kompleksu, siedmiu dużych i trzech mniejszych typu VIP, będzie 2 tys. miejsc na widowni.
Przy okazji trzeba wspomnieć, że Galeria Malta (na zdjęciu) będzie miała 153 000 m2 powierzchni, a na trzech kondygnacjach obiektu planuje się lokale dla m.in. około 200 sklepów i punktów handlowych. Generalnym wykonawcą Galerii jest również HOCHTIEF Polska, zostanie ona oddana do użytku wiosną 2009 roku.

Projekt architektoniczny centrum handlowo-rozrywkowego nawiązuje charakterem do otaczającej natury. Ciekawym rozwiązaniem architektonicznym jest kładka nad ulicą abp. Baraniaka, która połączy galerię z Bulwarem Nadmaltańskim, usprawniając w ten sposób ruch na sąsiadujących ulicach. Znajdzie się na niej również specjalny pas przeznaczony dla rowerzystów i jeżdżących na rolkach.

 

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej