HOCHTIEF Polska wybuduje w Poznaniu Silver Screen Cinema

2008-10-13 15:43
Silver Screen
Autor: brak danych

HOCHTIEF Polska Oddział Poz-Building otrzymał zlecenie na budowę kina Silver Screen w powstającym właśnie centrum handlowo-rozrywkowym Galeria Malta w Poznaniu. Kontrakt dotyczy realizacji kompleksowych robót budowlanych poza wykonaniem instalacji i wyposażenia technologicznego kina. Zgodnie z zapisami umowy, wartość kontraktu jest informacją poufną.

Silver Screen o powierzchni 8,3 tys. m2 będzie największym kinem w Wielkopolsce. W dziesięciu salach kinowych kompleksu, siedmiu dużych i trzech mniejszych typu VIP, będzie 2 tys. miejsc na widowni.
Przy okazji trzeba wspomnieć, że Galeria Malta (na zdjęciu) będzie miała 153 000 m2 powierzchni, a na trzech kondygnacjach obiektu planuje się lokale dla m.in. około 200 sklepów i punktów handlowych. Generalnym wykonawcą Galerii jest również HOCHTIEF Polska, zostanie ona oddana do użytku wiosną 2009 roku.

Projekt architektoniczny centrum handlowo-rozrywkowego nawiązuje charakterem do otaczającej natury. Ciekawym rozwiązaniem architektonicznym jest kładka nad ulicą abp. Baraniaka, która połączy galerię z Bulwarem Nadmaltańskim, usprawniając w ten sposób ruch na sąsiadujących ulicach. Znajdzie się na niej również specjalny pas przeznaczony dla rowerzystów i jeżdżących na rolkach.

 

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej