Hilton w Krakowie

2007-06-08 14:20

Po wielu zapowiedziach w końcu ruszy inwestycja, która zmieni oblicze ulicy Karmelickiej w Krakowie. W tym rejonie powstanie drugi już w Polsce Hotel Hilton i multipleks Silver Screen.

Za kilka lat ulica Karmelicka zmieni się nie do poznania. Powstanie tam kompleks - luksusowy hotel Hilton, multipleks Silver Screen, wielopoziomowy parking na 400 samochodów oraz restauracje, kafejki i sklepy. Inwestor, firma Howard Property Polska, pod koniec maja 2007 roku odebrał pozwolenie na budowę. Kosztem około 120 mln zł chce do końca 2008 roku postawić czterogwiazdkowy hotel sieci Hilton Garden Inn. Od warszawskiego hotelu różnić się będzie nieco niższym standardem. Autorem projektu architektonicznego obiektu jest krakowski architekt Romuald Loegler.

Jednak kompleks, o którym mowa wyżej to nie jedyna zmiana w okolicy. Znane są plany adaptacji starych zabudowań przy ulicy Rajskiej na nowoczesną "mediatekę" - ze zbiorami multimedialnymi książek, muzyki oraz centrum informacyjnym, salą teatralno-koncertową na 280 osób, kinem i powierzchnią konferencyjno-seminaryjną nawet na 390 miejsc.

Szykują się też następne inwestycje. W kolejce czekają opuszczone tereny dawnych Zakładów Tytoniowych (mówi się o przekształceniu ich w kwartały eleganckich apartamentowców) oraz miejsce na projektowany właśnie II Kampus Uniwersytetu Jagiellońskiego, którego władze na tyłach Auditorium Maximum widzą już gmachy z nowymi salami wykładowymi, aulami, pokojami dla naukowców oraz akademikiem dla studentów z zagranicy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej