Hilton przyjął pierwszych gości

2007-05-21 13:04
Hilton Warsaw
Autor: Schuengel Polska sp. z o.o.

Warszawski pięciogwiazdkowiec, Hotel Hilton zaczął działać. Na 28 piętrach jest 314 pokoi biznesowych, apartament prezydencki, największe w stolicy centrum konferencyjne i inne liczne udogodnienia. Jednym słowem luksus.

Hilton Warsaw Hotel & Convention Centre powstał przy ulicy Grzybowskiej na Woli. Do hotelu wchodzi się przez obrotowe przeszklone drzwi. Wnętrze holu recepcyjnego jest bardzo przestronne. Zaraz za recepcją znajduje się ogromne przeszklone atrium wysokości czterech kondygnacji, w którym powstał bar. Wrażenie robi oświetlenie zaprojektowane przez światowej sławy projektantkę Sharon Marston.

Warszawski hotel ma jedno z największych i najnowocześniejszych centrów konferencyjnych. 13 sal o różnych powierzchniach - od 30 do 90 mkw. wyposażonych jest w system Guest-Tec, który pozwala na podłączenie do internetu 1000 komputerów jednocześnie. Największa sala liczy ponad 1400 mkw., można ją dowolnie modyfikować w zależności rodzaju organizowanego wydarzenia. Jednocześnie może się w niej pomieścić1850 osób. Sali towarzyszy 520-metrowe foyer. Do dyspozycji gości jest także Business Centre, wyposażone w drukarki laserowe, faxy, ksero oraz komputery.

Hotel oferuje swoim gościom 314 pokoi. Wyposażone są one m.in. w indywidualnie sterowaną klimatyzację, szybki internet i minibar. Dla bardziej wymagających klientów przygotowano 10 apartamentów narożnych oraz jeden prezydencki. Są także pokoje o podwyższonym standardzie z dostępem do "Executive Lounge". W Hiltonie znajdują sie też cztery restauracje, fitness klub - Holmes Place, basen, spa, kasyno i podziemny, strzeżony parking.

Budynek zaprojektowali architekci z pracowni Kazimierski i Ryba, natomiast generalnym wykonawcą hotelu była firma Budimex Dromex SA. Wartość inwestycji oszacowano na 53 mln euro.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej