Headland Property Holdings buduje w Piasecznie

2008-07-15 11:17
Piaseczno
Autor: Headland Property Holdings

Irlandzki inwestor i deweloper - Headland Property Holdings planuje na poprzemysłowych terenach przy ulicy Energetycznej w Piasecznie budowę nowoczesnego kompleksu. W jego skład wejdzie: centrum handlowo-usługowe, hotel i centrum konferencyjne, kino, centrum rozrywkowe z kręgielnią, centrum SPA, basen oraz powierzchnie biurowe.

Wielofunkcyjne centrum miejskie w Piasecznie będzie pierwszym projektem deweloperskim Headland Property Holdings. Inwestor współpracuje ściśle z władzami gminy. Przeprowadzone wcześniej analizy lokalnego rynku pozwoliły na stworzenie projektu, odpowiadającego na potrzeby mieszkańców. "Piaseczno będzie nie tylko  atrakcyjnym miejscem do mieszkania, ale również do spędzania wolnego czasu, pracy - po prostu życia"- mówi Jacek Wasilewski, Kierownik Projektu.

Inwestycja zajmie łączną powierzchnię 91 635 m2 i zostanie równomiernie podzielona między funkcje: handlowo-usługową oraz biznesowo-rekreacyjno-rozrywkową. Na terenie inwestycji znajdzie się 3550 miejsc parkingowych. Koszt przedsięwzięcia  szacowany jest na około 150 milionów euro.

W centrum handlowo-usługowym znajdzie się sklep spożywczy, sklep specjalistyczny oraz galeria handlowa. Ofertę uzupełniać będą restauracje, kawiarnie, bary oraz liczne punkty usługowe. Część rozrywkowo-rekreacyjna składać się będzie z wieloekranowego kina, centrum rozrywkowego z kręgielnią, centrum SPA i ogólnodostępnego basenu.
W skład kompleksu wejdzie wysokiej jakości infrastruktura wspierająca rozwój biznesu i turystyki. Podstawą będzie
4-gwiazdkowy hotel. Projekt zakłada również budowę nowoczesnego centrum konferencyjnego oraz 14 400 m2 powierzchni biurowej. 
Headland Property Holdings przeznaczył również dodatkowy budżet w kwocie ponad 28 milionów złotych na realizację inwestycji towarzyszących. Będą one przeznaczone na infrastrukturę drogową: przebudowę ulic Energetycznej, Okulickiego oraz skrzyżowania ulicy Energetycznej z Puławską. Inwestor zaprojektuje i wybuduje również nową ulicę - Elektroniczną, która połączy Energetyczną i Okulickiego.

Inwestycja w Piasecznie realizowana będzie za pośrednictwem spółki celowej Headland Property Holdings - Challange Twenty One sp. z o.o.

Projekt w liczbach:

Powierzchnia całkowita: 91 635 m2

  • handel: 46 680
  • hotel: 24 255 m2
  • biura: 14 400 m2
  • rozrywka: 6300 m

Parking: 3550 miejsc

  • nadziemny: 750 miejsc (2 poziomy)
  • podziemny: 2800 miejsc (3 poziomy)


Całkowity koszt inwestycji: 150 000 000 euro
Koszt inwestycji towarzyszących: 28 038 000 PLN

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej