HB Reavis wybuduje nowy biurowiec w Warszawie

2012-10-31 10:30

Powierzchnie biurowe klasy A na rynek warszawski planuje dostarczyć międzynarodowy deweloper nieruchomości komercyjnych firma HB Reavis. Nowy kompleks biurowy powstanie przy ul. Chmielnej.

Działkę o powierzchni 1,7 ha pod budowę nowego biurowca przy ul. Chmielnej deweloper HB Reavis nabył w drodze przetragu od PKP SA. Inwestor zapowiada 100 tys. m2 powierzchni biurowej w centrum stolicy, w tym 6 tys. m2 powierzchni handlowej.

Biurowiec przy Chmielnej 73 ma wyróżniać niebanalna architektura. HB Reavis planuje również certyfikować nowy kompleks biurowy w systemie BREEAM. Planowany  termin rozpoczęcia budowy to koniec 2014 roku.

W ostatnich dwóch latach HB Reavis nabył 5 działek o łącznej powierzchni 9 ha. Na jednej z nich obecnie trwa budowa biurowca Konstruktorska Business Center, na drugiej przy ul. Inflanckiej w Warszawie - Gdański Business Center. Łącznie 95 tys. m2 powierzchni biurowej klasy A na warszawskim rynku nieruchomości komercyjnych. Szacowana wartość wszystkich przyszłych inwestycji biurowych dewelopera to 1,1 mld euro.

Zobacz pierwszy projekt HB Reavis Konstruktorska Business Center

Grupa HB Reavis ma główną siedzibę w Luksemburgu i działa w 5 krajach – na Słowacji, w Polsce, na Węgrzech, w Chorwacji i w Czechach. Deweloper realizuje projekty inwestycyjne w segmentach biurowym, handlowym i logistycznym.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej