HB Reavis wybuduje nowy biurowiec w Warszawie

2012-10-31 10:30

Powierzchnie biurowe klasy A na rynek warszawski planuje dostarczyć międzynarodowy deweloper nieruchomości komercyjnych firma HB Reavis. Nowy kompleks biurowy powstanie przy ul. Chmielnej.

Działkę o powierzchni 1,7 ha pod budowę nowego biurowca przy ul. Chmielnej deweloper HB Reavis nabył w drodze przetragu od PKP SA. Inwestor zapowiada 100 tys. m2 powierzchni biurowej w centrum stolicy, w tym 6 tys. m2 powierzchni handlowej.

Biurowiec przy Chmielnej 73 ma wyróżniać niebanalna architektura. HB Reavis planuje również certyfikować nowy kompleks biurowy w systemie BREEAM. Planowany  termin rozpoczęcia budowy to koniec 2014 roku.

W ostatnich dwóch latach HB Reavis nabył 5 działek o łącznej powierzchni 9 ha. Na jednej z nich obecnie trwa budowa biurowca Konstruktorska Business Center, na drugiej przy ul. Inflanckiej w Warszawie - Gdański Business Center. Łącznie 95 tys. m2 powierzchni biurowej klasy A na warszawskim rynku nieruchomości komercyjnych. Szacowana wartość wszystkich przyszłych inwestycji biurowych dewelopera to 1,1 mld euro.

Zobacz pierwszy projekt HB Reavis Konstruktorska Business Center

Grupa HB Reavis ma główną siedzibę w Luksemburgu i działa w 5 krajach – na Słowacji, w Polsce, na Węgrzech, w Chorwacji i w Czechach. Deweloper realizuje projekty inwestycyjne w segmentach biurowym, handlowym i logistycznym.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej