Wmurowano kamień węgielny pod Green2Day

2016-09-07 12:54
Green 2day
Autor: materiał prasowy Burowce Green Day i Green 2Day we Wrocławiu

To kolejna inwestycja Skanskiej przy ul. Szczytnickiej 11 we Wrocławiu. Budynek będzie sąsiadował  z poprzednią realizacją – Green Day. Projekt architektoniczny przygotowała Maćków Pracownia Projektowa.

Biurowic Green 2Day będzie miał 7 kondygnacji naziemnych i 2 podziemne, na których znajdzie się 231 miejsc parkingowych. Planowana powierzchnia obiektu to ponad 17 000 m². Green 2D zostanie wybudowany zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa. Został zaprojektowany w taki sposób, aby osiągnąć certyfikację LEED na poziomie Gold. Biurowiec jest ważnym elementem projektu rewitalizacji ul. Szczytnickiej we Wrocławiu. Sąsiaduje z budynkiem Green Day, poprzednim projektem zrealizowanym przez inwestora Skanska Property Poland. Biurowce będą stanowiły spójną całość architektoniczną. Generalnym wykonawcą projektu Green 2Day jest Skanska S.A. Projekt architektoniczny przygotowała Maćków Pracownia Projektowa Sp. z o.o. Za jego komercjalizację odpowiada Skanska Property Poland. Zakończenie budowy zaplanowano na IV kwartał 2017.

Pod budynek Green2Day została wmurowana nietypowa kapsuła w której znalazł się nie tylko kamienień węgielny, ale równiez filmy z nagraniami wypowiedzi uczestników wydarzenia. Dotyczyły one historii i wspomnień z miejsca powstania budynku oraz wizji jego przyszłości.

Nazwa inwestycji: Green 2Day
Lokalizacja: Wrocław, ul. Szczytnicka 11
Funkcja: komercyjna
Inwestor: Skanska Property Poland
Generalny wykonawca: Skanska S.A.
Projektant: Maćków Pracownia Projektowa Sp. z o.o.
Komercjalizacja: Skanska Property Poland
Liczba kondygnacji: 7 (naziemne), 2 (podziemne)
Powierzchnia całkowita: ponad 17 000 m²
Liczba miejsc parkingowych: 231
Rozpoczęcie budowy: listopad 2015
Zakończenie budowy: IV kwartał 2017

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej