Green Horizon: nowy kompleks biurowy Skanska w Łodzi

2011-04-15 13:20
Green Horizon, Łóź
Autor: Cushman & Wakefield Green Horizon zlokalizowany będzie przy jednej z głównych arterii Łodzi, w bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu Wydziału Prawa Uniwersytetu Łódzkiego

Green Horizon, najnowsza inwestycja firmy Skanska, to pierwszy zielony budynek biurowy klasy A z certyfikatem środowiskowym LEED, który zostanie wybudowany w Łodzi w 2012 roku. Łączna powierzchnia 7-kondygnacyjnego kompleksu biurowego wyniesie 33 tys. mkw. W pierwszym etapie do użytku zostanie oddanych 19 tys. mkw. Firma Cushman & Wakefield uczestniczyła w transakcji najmu powierzchni biurowej w kompleksie.

Green Horizon to nowoczesny i ekologiczny biurowiec klasy A, który będzie jedynym obiektem posiadającym certyfikat środowiskowy LEED, wybudowanym w Łodzi w 2012 roku. Energooszczędne systemy ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji oraz oświetlenia (zmniejszające o 25% zużycie energii) oraz wykorzystanie wyłącznie materiałów o niskiej emisji substancji szkodliwych, to tylko niektóre z ekologicznych rozwiązań zastosowanych w inwestycji Skanska.

Zobacz także: Nowy projekt biurowy w Poznaniu: Klaster Grunwaldzka

- Green Horizon to przede wszystkim świetna lokalizacja oraz duża efektywność i elastyczność powierzchni. Gwarancją jakości i potwierdzeniem zastosowania ekologicznych technologii, które wpływają na większy komfort pracy jest certyfikat LEED Gold, o który ubiega się budynek. - mówi Waldemar Olbryk, Dyrektor Regionalny w Skanska Property Poland.

Od października 2012 r. nową siedzibę w ekologicznym kompleksie Green Horizon będzie miała firma Infosys BPO Poland. W transakcji najmu 11 500 mkw. Infosys była reprezentowana przez firmę doradczą Cushman & Wakefield.

- Jest to największa od trzech lat transakcja najmu na łódzkim rynku powierzchni biurowej. Łódź postrzegana jest obecnie jako doskonała lokalizacja dla inwestycji z sektora nowoczesnych usług biznesowych – powiedział Krzysztof Misiak, Starszy negocjator z działu powierzchni biurowych Cushman & Wakefield.

Jest to pierwsza tego typu inwestycja szwedzkiego dewelopera na łódzkim rynku biurowym i jednocześnie jeden z pierwszych takich obiektów dedykowanych na potrzeby branży nowoczesnych usług biznesowych. Budynek został specjalnie zaprojektowany pod specyficzne potrzeby firmy BPO, która kładzie duży nacisk na systemy zabezpieczeń. Projekt zakłada podzielenie kompleksu na niezależne, szyfrowane strefy, zapewniając najwyższe standardy bezpieczeństwa informacji i danych klientów.

W pierwszym etapie budowy kompleksu, który zostanie zakończony w październiku przyszłego roku, do użytku zostanie oddanych 19 tysięcy mkw. Łączna powierzchnia 7-kondygnacyjnego Green Horizon wyniesie 33 tys. mkw. W biurowcu znajdzie się 2-kondygnacyjny parking podziemny z wydzieloną strefą parkowania rowerów. Green Horizon zapewni 395 miejsc parkingowych.

Projekt firmy Skanska charakteryzuje również jego wysoka elastyczność, która zakłada możliwość dowolnej aranżacji zajmowanej przestrzeni w zależności od potrzeb biznesowych najemcy. Powierzchnia w Green Horizon ma charakter "open space", co sprzyja rozwijaniu modelu pracy zespołowej i projektowej.

Kompleks Green Horizon będzie usytuowany przy Rondzie Solidarności i jednej z głównych arterii Łodzi, co zapewnia doskonałe możliwości komunikacyjne. Atutem jest bliskość głównych ośrodków akademickich (w bezpośrednim sąsiedztwie Green Horizon znajduje się m.in. Wydział Zarządzania, Wydział Ekonomiczno - Socjologiczny oraz Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej