Globis we Wrocławiu

2007-07-02 15:22

Globe Trade Centre S.A. buduje we Wrocławiu Globis, nowoczesny budynek biurowy klasy A. Firma planuje również realizację kompleksu biurowego przy ul. Karkonoskiej.

Budynek ma powstać w centrum miasta przy skrzyżowaniu ulic Powstańców Śląskich i Swobodnej. Obok miejsca budowy znajdują się galeria handlowa Arkady Wrocławskie i dworzec kolejowy. Obiekt będzie nowoczesnym, dwunastokondygnacyjnym biurowcem klasy A o łącznej powierzchni najmu wynoszącej 14 500 mkw. Jego budowa zakończy się w kwietniu 2008 roku. Łączny koszt inwestycji Globis wyniesie 25 milionów euro.

Projekt architektoniczny biurowca wykonała pracownia Studio El, kierowana przez Edwarda Lacha. Budynek przypominać będzie kompaktową, podłużną bryłę o nowoczesnej architekturze. Główne wejście powstanie w przeszklonym narożniku. Powierzchnia całkowita piętra wyniesie około 1200 mkw. Wysoki komfort pracy zapewnią odpowiednie oświetlenie i klimatyzacja. Przestrzeń wewnątrz będzie mogła być w zależności od potrzeb i wymogów zmieniana.

Dla pracowników powstanie parking na blisko 200 pojazdów. Generalnym wykonawcą jest firma Hochtief, a za wynajem powierzchni odpowiadają wyspecjalizowane agencje doradztwa: IK Development i Knight Frank. Wybór Wrocławia na teren inwestycji nie jest przypadkowy. Miasto od dawna jest jednym z głównych i najdynamiczniej rozwijających się ośrodków w Polsce. Dlatego Globe Trade Centre S.A. zamierza zainwestować w kolejny kompleks biurowy przy ulicy Karkonoskiej o powierzchni 32 000 mkw. Podobnie jak wcześniej kompleks trzech nowych budynków zaprojektuje pracownia EL Studio. Obiekty powstaną obok osiedla mieszkaniowego i trasy wylotowej A4.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej