Globis we Wrocławiu

2007-07-02 15:22

Globe Trade Centre S.A. buduje we Wrocławiu Globis, nowoczesny budynek biurowy klasy A. Firma planuje również realizację kompleksu biurowego przy ul. Karkonoskiej.

Budynek ma powstać w centrum miasta przy skrzyżowaniu ulic Powstańców Śląskich i Swobodnej. Obok miejsca budowy znajdują się galeria handlowa Arkady Wrocławskie i dworzec kolejowy. Obiekt będzie nowoczesnym, dwunastokondygnacyjnym biurowcem klasy A o łącznej powierzchni najmu wynoszącej 14 500 mkw. Jego budowa zakończy się w kwietniu 2008 roku. Łączny koszt inwestycji Globis wyniesie 25 milionów euro.

Projekt architektoniczny biurowca wykonała pracownia Studio El, kierowana przez Edwarda Lacha. Budynek przypominać będzie kompaktową, podłużną bryłę o nowoczesnej architekturze. Główne wejście powstanie w przeszklonym narożniku. Powierzchnia całkowita piętra wyniesie około 1200 mkw. Wysoki komfort pracy zapewnią odpowiednie oświetlenie i klimatyzacja. Przestrzeń wewnątrz będzie mogła być w zależności od potrzeb i wymogów zmieniana.

Dla pracowników powstanie parking na blisko 200 pojazdów. Generalnym wykonawcą jest firma Hochtief, a za wynajem powierzchni odpowiadają wyspecjalizowane agencje doradztwa: IK Development i Knight Frank. Wybór Wrocławia na teren inwestycji nie jest przypadkowy. Miasto od dawna jest jednym z głównych i najdynamiczniej rozwijających się ośrodków w Polsce. Dlatego Globe Trade Centre S.A. zamierza zainwestować w kolejny kompleks biurowy przy ulicy Karkonoskiej o powierzchni 32 000 mkw. Podobnie jak wcześniej kompleks trzech nowych budynków zaprojektuje pracownia EL Studio. Obiekty powstaną obok osiedla mieszkaniowego i trasy wylotowej A4.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej