Globe Trade Centre i Rodamco Europe współpracują ze sobą

2007-05-28 15:08
Galeria Mokotów
Autor: brak danych

W dniu 30 czerwca 2003 roku Globe Trade Centre SA (GTC) i Rodamco Europe sfinalizowały umowę, w wyniku której Rodamco Europe poprzez spółki zależne objęło zarządzanie i 50% udziałów w centrum handlowo-rozrywkowym Galeria Mokotów. Od 1 lipca 2003 roku Rodamco Europe zarządza Galerią Mokotów w imieniu obydwu partnerów. Strony zawarły również porozumienie o współpracy przy realizacji kolejnych projektów handlowych w Polsce. 

Zgodnie z umową z 30 czerwca 2003 roku Rodamco Polska B.V. nabyło 50% udziałów w Rodamco CH1 sp. z o.o.- spółce zależnej od Globe Trade Centre SA, będącej właścicielem centrum handlowo-rozrywkowego Galeria Mokotów. Przejęcie udziałów stanowi finalizację umowy zawartej 11 października 2002 roku, w wyniku której przeznaczono do sprzedaży 50% udziałów w centrum handlowo-rozrywkowym Galeria Mokotów przy wycenie centrum na poziomie około 166 milionów.

Umowa pomiędzy Globe Trade Centre SA i Rodamco Polska sp. z o.o. przekazała funkcję zarządzania centrum w ręce Rodamco i od 1 lipca 2003 Rodamco zarządza centrum w imieniu obu partnerów. Zarząd sprawowany jest poprzez firmę zatrudniającą osoby zarządzające do tej pory Galerią Mokotów.
Umowa z 11 października 2002 roku gwarantuje również Rodamco pierwszeństwo w udziale w kolejnych centrach handlowych realizowanych przez Globe Trade Centre SA. Przedstawiciele GTC i Rodamco są przekonani, że współpraca przyniesie obopólne korzyści: Rodamco Europe skorzysta z wiedzy i doświadczenia GTC na polskim rynku nieruchomości, podczas gdy Rodamco wniesie doświadczenie w zarządzaniu wiodącymi centrami handlowymi w Europie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej