Globe Trade Centre i Rodamco Europe współpracują ze sobą

2007-05-28 15:08
Galeria Mokotów
Autor: brak danych

W dniu 30 czerwca 2003 roku Globe Trade Centre SA (GTC) i Rodamco Europe sfinalizowały umowę, w wyniku której Rodamco Europe poprzez spółki zależne objęło zarządzanie i 50% udziałów w centrum handlowo-rozrywkowym Galeria Mokotów. Od 1 lipca 2003 roku Rodamco Europe zarządza Galerią Mokotów w imieniu obydwu partnerów. Strony zawarły również porozumienie o współpracy przy realizacji kolejnych projektów handlowych w Polsce. 

Zgodnie z umową z 30 czerwca 2003 roku Rodamco Polska B.V. nabyło 50% udziałów w Rodamco CH1 sp. z o.o.- spółce zależnej od Globe Trade Centre SA, będącej właścicielem centrum handlowo-rozrywkowego Galeria Mokotów. Przejęcie udziałów stanowi finalizację umowy zawartej 11 października 2002 roku, w wyniku której przeznaczono do sprzedaży 50% udziałów w centrum handlowo-rozrywkowym Galeria Mokotów przy wycenie centrum na poziomie około 166 milionów.

Umowa pomiędzy Globe Trade Centre SA i Rodamco Polska sp. z o.o. przekazała funkcję zarządzania centrum w ręce Rodamco i od 1 lipca 2003 Rodamco zarządza centrum w imieniu obu partnerów. Zarząd sprawowany jest poprzez firmę zatrudniającą osoby zarządzające do tej pory Galerią Mokotów.
Umowa z 11 października 2002 roku gwarantuje również Rodamco pierwszeństwo w udziale w kolejnych centrach handlowych realizowanych przez Globe Trade Centre SA. Przedstawiciele GTC i Rodamco są przekonani, że współpraca przyniesie obopólne korzyści: Rodamco Europe skorzysta z wiedzy i doświadczenia GTC na polskim rynku nieruchomości, podczas gdy Rodamco wniesie doświadczenie w zarządzaniu wiodącymi centrami handlowymi w Europie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej