GD&K Consulting poprowadzi nową inwestycję przy Dworcu Kraków Główny

2015-01-21 11:00
GD&K Consulting poprowadzi nową inwestycję przy Dworcu Kraków Główny.
Autor: mat.: PKP SA GD&K Consulting poprowadzi nową inwestycję przy Dworcu Kraków Główny.

Polskie Koleje Państwowe wybrały inwestora, który zajmie się działką przy Dworcu Głównym w Krakowie. Zagospodaruje ją spółka GD&K Consulting. Trzy istniejące na terenie budynki zostaną zmodernizowane w ramach nowej inwestycji. Realizacja ma ruszyć w 2017.

Obok Dworca Głównego w Krakowie powstanie nowa inwestycja biurowa

PKP zadecydowały, że ok. 1,4 ha powierzchni przy ul. Bosackiej, tuż obok Dworca Kraków Główny zostanie zagospodarowana przez dewelopera GD&K Consulting. Projekt przewiduje zabudowę biurową i modernizację istniejących budynków kolejowych. Uzyskanie pozwolenia na budowę planowane jest na II kwartał 2016. Według harmonogramu prace mają rozpocząć się w połowie 2017.

Wybudowany kompleks składać się będzie w większości z przestrzeni biurowej klasy A, zaś na parterze – z lokalów handlowych i gastronomicznych. Suma powierzchni kompleksu to 21 tys. m2. Elewacje mają zostać wykonane ze szkła i metalu w kolorze szarego złota. Na terenie znajdują się obecnie trzy obiekty objęte ochroną konserwatorską – drukarnia, wieża ciśnień oraz budynek lokomotywowni. Zostaną one zmodernizowane w ramach inwestycji. Zrewitalizowana zostanie również duża części przydworcowego  terenu. Nowe budynki będą wkomponowane w istniejący krajobraz. Funkcje obiektów i terenów przyległych, np. tunelu Magda, zostaną zachowane.

Nowa inwestycja prowadzona będzie w II etapach. W pierwszym powstaną dwa obiekty biurowe o wysokości 28 metrów, wyposażone w kilkupoziomowy garaż podziemny. Jeden z budynków zlokalizowany będzie dokładnie nad płytą Małopolskich Dworców Autobusowych. II etap inwestycji to budowa kolejnego biurowca oraz prace modernizacyjne trzech zabytków. Wartość projektu może wynieść ok. 55 mln euro. Zakończenie I fazy budowy i oddanie obiektu do użytku ma nastąpić pod koniec 2018. Faza II projektu powinna zakończyć się pod koniec 2019.


Nazwa inwestycji: Kompleks biurowo-handlowy przy ul. Bosackiej
Adres inwestycji: ul. Bosacka, Dworzec Kraków Główny
Inwestor: PKP oraz GD&K Consulting sp. z o.o
Autor projektu architektonicznego: GD&K Consulting sp. z o.o
Początek realizacji: II kwartał 2017
Planowane oddanie do użytku: 2019
Powierzchnia użytkowa: 21 000 m2
Koszt inwestycji: 55 000 000 euro

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej