GD&K Consulting poprowadzi nową inwestycję przy Dworcu Kraków Główny

2015-01-21 11:00
GD&K Consulting poprowadzi nową inwestycję przy Dworcu Kraków Główny.
Autor: mat.: PKP SA GD&K Consulting poprowadzi nową inwestycję przy Dworcu Kraków Główny.

Polskie Koleje Państwowe wybrały inwestora, który zajmie się działką przy Dworcu Głównym w Krakowie. Zagospodaruje ją spółka GD&K Consulting. Trzy istniejące na terenie budynki zostaną zmodernizowane w ramach nowej inwestycji. Realizacja ma ruszyć w 2017.

Obok Dworca Głównego w Krakowie powstanie nowa inwestycja biurowa

PKP zadecydowały, że ok. 1,4 ha powierzchni przy ul. Bosackiej, tuż obok Dworca Kraków Główny zostanie zagospodarowana przez dewelopera GD&K Consulting. Projekt przewiduje zabudowę biurową i modernizację istniejących budynków kolejowych. Uzyskanie pozwolenia na budowę planowane jest na II kwartał 2016. Według harmonogramu prace mają rozpocząć się w połowie 2017.

Wybudowany kompleks składać się będzie w większości z przestrzeni biurowej klasy A, zaś na parterze – z lokalów handlowych i gastronomicznych. Suma powierzchni kompleksu to 21 tys. m2. Elewacje mają zostać wykonane ze szkła i metalu w kolorze szarego złota. Na terenie znajdują się obecnie trzy obiekty objęte ochroną konserwatorską – drukarnia, wieża ciśnień oraz budynek lokomotywowni. Zostaną one zmodernizowane w ramach inwestycji. Zrewitalizowana zostanie również duża części przydworcowego  terenu. Nowe budynki będą wkomponowane w istniejący krajobraz. Funkcje obiektów i terenów przyległych, np. tunelu Magda, zostaną zachowane.

Nowa inwestycja prowadzona będzie w II etapach. W pierwszym powstaną dwa obiekty biurowe o wysokości 28 metrów, wyposażone w kilkupoziomowy garaż podziemny. Jeden z budynków zlokalizowany będzie dokładnie nad płytą Małopolskich Dworców Autobusowych. II etap inwestycji to budowa kolejnego biurowca oraz prace modernizacyjne trzech zabytków. Wartość projektu może wynieść ok. 55 mln euro. Zakończenie I fazy budowy i oddanie obiektu do użytku ma nastąpić pod koniec 2018. Faza II projektu powinna zakończyć się pod koniec 2019.


Nazwa inwestycji: Kompleks biurowo-handlowy przy ul. Bosackiej
Adres inwestycji: ul. Bosacka, Dworzec Kraków Główny
Inwestor: PKP oraz GD&K Consulting sp. z o.o
Autor projektu architektonicznego: GD&K Consulting sp. z o.o
Początek realizacji: II kwartał 2017
Planowane oddanie do użytku: 2019
Powierzchnia użytkowa: 21 000 m2
Koszt inwestycji: 55 000 000 euro

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej