Gdańsk: nowe centrum handlowe w 2015 r.

2012-08-28 13:07

AIG/Lincoln Polska planuje budowę jednego z największych obiektów handlowych w Polsce. Docelowo, nowa galeria handlowa będzie miała 94 tys. mkw. powierzchni najmu. Powstanie w gdańskiej dzielnicy Szadółki przy obwodnicy Trójmiasta i ul. Jabłoniowej.

AIG/Lincoln planuje rozpoczęcie budowy w 2013 r. Dwa lata później centrum handlowe zostanie oddane do użytku. Na dwóch kondygnacjach powstanie 94 tys. mkw. powierzchni najmu. Przygotowano również ponad 3300 miejsc parkingowych.

Budowa ma być prowadzona w dwóch etapach. W pierwszej fazie inwestycji powstanie galeria o powierzchni najmu 61 000 mkw. i z parkingiem na około 3000 miejsc. Drugi etap to rozbudowa kompleksu o dodatkową powierzchnię 33 000 mkw. i parking. Koncepcję przygotowała firma Space Architects.

W 2011 r. AIG/Lincoln otworzył centrum handlowe w Radomiu - Galerię Słoneczną o powierzchni 42 tys. mkw. Znalazło się w nim 150 sklepów, lokale usługowe i gastronomiczne.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej