Galeria w Kielcach - prace budowlane w galerii Korona Kielce idą zgodnie z harmonogramem

2011-08-04 12:13
Galeria handlowa Korona Kielce
Autor: Agencja Medialna ARETE

Galeria w Kielcach to ogromny plac budowy, w tym momencie pracuje tam siedem żurawi wieżowych. Prace budowlane idą zgodnie z harmonogramem, niektóre z robót żelbetowych zostały wykonane przed czasem. Inwestorem Galerii Korona Kielce jest Dariusz Miłek poprzez spółkę Church Land Developement Sp. z o.o.

- Prace budowlane jednocześnie toczą się na kilku poziomach - mówi Stanisław Kowal, dyrektor kontraktu budowy galerii Korona Kielce. - Wszystkie roboty ziemne zostały zakończone. Fundamentowanie również zostało ukończone w stu procentach. Stan 0, a więc po prostu parter, jest ukończony w dziewięćdziesięciu procentach. Idziemy zgodnie z harmonogramem, choć niektóre z prac żelbetowych zostały zakończone wcześniej niż się spodziewaliśmy.

Galeria handlowa -  prace budowlane trwają

W 95 procentach zakończone prace związane z instalacją sanitarną i odwodnieniem podposadzkowym. Realizowane w tej chwili prace żelbetowe zostaną zakończone do października, a wyższa część galerii od strony ul. Polnej zakończona powinna zostać we wrześniu.
W tej chwili zza ogrodzenia widać wysoką na ponad dziesięć metrów część budynku od strony ul. Polnej.

W części galerii handlowej od strony ulicy Polnej firmy budowlane pracują na poziomie +1, a w drugiej części na poziomie 0. Teraz wykonują głównie prace żelbetowe, stawiają słupy i stropy.

Zakończone zostały już prace przy ściankach szczelinowych, konstrukcjach sięgających 19 metrów w głąb ziemi. Metoda ta jest kosztowna, ale była konieczna w przypadku terenu, na którym budowana jest galeria handlowa. Ścianki te mają za zadanie odcięcie wody gruntowej, a jednocześnie stanowią część fundamentu budynku.

Galeria w Kielcach - równolegle są prowadzone prace w różnych częściach i poziomach

W niższych częściach galerii trwają roboty elektryczne i sanitarno-wentylacyjne. Przebiegają one równolegle ze wznoszeniem obiektu. - Jest to możliwe z uwagi na duże powierzchnie, metraż w budowanej przez nas galerii przekracza kilka tysięcy metrów - tłumaczy Stanisław Kowal. - Nad tymi pomieszczeniami, w których trwają prace instalacyjne, już są wybudowane kondygnacje, dlatego można realizować równolegle te zadania przy zachowaniu bezpieczeństwa pracujących tu ludzi.

- Musimy skoordynować wiele zadań na wielu poziomach - mówi Michał Tur, menager do spraw marketingu galerii Korona Kielce. - W sumie przez cały okres wznoszenia obiektu będzie na naszym placu budowy pracować dwa tysiące osób! To olbrzymie zadanie logistyczne, a wszystko po to, aby galeria Korona Kielce zachwycała swoją bryłą, użytecznością i kunsztem wykonania.

Tereny zielone będą zagospodarowywane od września. Wtedy na wszystkich miejscach, które wiosną mają się zazielenić, zostaną nasadzone rośliny. Zieleń wtopi się w całość architektury obiektu.

Twórcą projektu Galerii Korona Kielce jest pracownia architektoniczna Bose International Planning & Architecture, która stworzyła centra, takie jak: Eurovea w Bratysławie na Słowacji, Palladium w Pradze w Czechach, Metro Walk Rohini w Dehli w Indiach czy Alexandria City Center w Aleksandrii w Egipcie. W Kielcach projektanci zaplanowali ażurowy ekran, który powstał w oparciu o stylistykę korony z herbu miasta.

Galeria Korona Kielce ma zostać otwarta w pierwszym kwartale 2012 roku.

Galeria Korona Kielce
Autor: Agencja Medialna ARETE Wizualizacja Galerii Korona KIelce - widok z lotu ptaka
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej