Galeria Victoria

2009-02-04 16:38
Galeria Victworia
Autor: brak danych

Deweloper centrum handlowo-rozrywkowo Galeria Victoria - Keen Property Partners Retail otrzymał pozwolenie na budowę. Otwarcie galerii planowane jest na wiosnę 2010 roku.

Galeria Victoria będzie pierwszym nowoczesnym kompleksem handlowo-rozrywkowym w Wałbrzychu i regionie. Znajdzie się w nim wieloekranowe kino, restauracje, kawiarnie, sklepy polskich i międzynarodowych marek. Inwestycja powstanie na 10-hektarowej działce, położonej na skrzyżowaniu ulic 1 Maja i Skarżyńskiej, przy drodze krajowej nr 367, wiodącej do przejścia granicznego z Czechami. Obiekt został zaprojektowany z myślą o stworzeniu nowej przestrzeni publicznej dla lokalnej społeczności, a jednocześnie doskonale wpisuje się w plan rewitalizacji niezagospodarowanej dotychczas części miasta. Dodatkowym atutem projektu jest ogólnodostępny amfiteatr, który powstanie na terenie kompleksu. Latem organizowane będą w nim plenerowe koncerty, a w miesiącach zimowych lodowisko. Całkowita powierzchnia centrum wyniesie 43 000 m2. Dla zmotoryzowanych klientów zaplanowano 1390 nadziemnych i podziemnych miejsc parkingowych.
Galeria Victoria została zaprojektowana przez studio architektoniczne Chapman Taylor.
Unikalna architektura, lokalizacja, planowana część hotelowa i mieszkaniowa czynią z galerii atrakcyjne miejsce dla przyszłych najemców. CB Richard Ellis jest odpowiedzialny za doradztwo podczas procesu inwestycyjnego oraz wynajem centrum. W chwili obecnej około 40% powierzchni zostało wynajęte.
Dzięki dobrej lokalizacji obiektu - w centrum miasta, zaledwie 300 metrów od stacji kolejowej Wałbrzych Fabryczny - galeria stanowić będzie wygodne miejsce zakupów dla mieszkańców Wałbrzycha i okolic. Usytuowanie w odległości zaledwie 17 km od granicy z Czechami pozwoli Galerii Victoria stać się również najbliższym miejscem zakupów dla osób przyjeżdżających do Polski z Czech. Oficjalne otwarcie galerii nastąpi wiosną 2010 roku. Wartość inwestycji to 75 mln euro, koszt budowy planowanej części hotelowej i mieszkaniowej wyniesie kolejne 20 mln euro. Generalnym wykonawcą została firma Erbud.

Galeria Victoria
Autor: Keen Property Partners Retail
Galeria Victoria
Autor: Keen Property Partners Retail
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej