Galeria Victoria

2009-02-04 16:38
Galeria Victworia
Autor: brak danych

Deweloper centrum handlowo-rozrywkowo Galeria Victoria - Keen Property Partners Retail otrzymał pozwolenie na budowę. Otwarcie galerii planowane jest na wiosnę 2010 roku.

Galeria Victoria będzie pierwszym nowoczesnym kompleksem handlowo-rozrywkowym w Wałbrzychu i regionie. Znajdzie się w nim wieloekranowe kino, restauracje, kawiarnie, sklepy polskich i międzynarodowych marek. Inwestycja powstanie na 10-hektarowej działce, położonej na skrzyżowaniu ulic 1 Maja i Skarżyńskiej, przy drodze krajowej nr 367, wiodącej do przejścia granicznego z Czechami. Obiekt został zaprojektowany z myślą o stworzeniu nowej przestrzeni publicznej dla lokalnej społeczności, a jednocześnie doskonale wpisuje się w plan rewitalizacji niezagospodarowanej dotychczas części miasta. Dodatkowym atutem projektu jest ogólnodostępny amfiteatr, który powstanie na terenie kompleksu. Latem organizowane będą w nim plenerowe koncerty, a w miesiącach zimowych lodowisko. Całkowita powierzchnia centrum wyniesie 43 000 m2. Dla zmotoryzowanych klientów zaplanowano 1390 nadziemnych i podziemnych miejsc parkingowych.
Galeria Victoria została zaprojektowana przez studio architektoniczne Chapman Taylor.
Unikalna architektura, lokalizacja, planowana część hotelowa i mieszkaniowa czynią z galerii atrakcyjne miejsce dla przyszłych najemców. CB Richard Ellis jest odpowiedzialny za doradztwo podczas procesu inwestycyjnego oraz wynajem centrum. W chwili obecnej około 40% powierzchni zostało wynajęte.
Dzięki dobrej lokalizacji obiektu - w centrum miasta, zaledwie 300 metrów od stacji kolejowej Wałbrzych Fabryczny - galeria stanowić będzie wygodne miejsce zakupów dla mieszkańców Wałbrzycha i okolic. Usytuowanie w odległości zaledwie 17 km od granicy z Czechami pozwoli Galerii Victoria stać się również najbliższym miejscem zakupów dla osób przyjeżdżających do Polski z Czech. Oficjalne otwarcie galerii nastąpi wiosną 2010 roku. Wartość inwestycji to 75 mln euro, koszt budowy planowanej części hotelowej i mieszkaniowej wyniesie kolejne 20 mln euro. Generalnym wykonawcą została firma Erbud.

Galeria Victoria
Autor: Keen Property Partners Retail
Galeria Victoria
Autor: Keen Property Partners Retail
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej