Galeria Solna. Nowa galeria handlowa w Inowrocławiu otwarta

2013-05-13 18:46
Galeria Solna
Autor: Libra Project Spółka z o.o. i ACTEEUM Central Europe "Galeria Solna" w Inowrocławiu

Galeria Solna, wspólna inwestycja firmy ACTEEUM Central Europe oraz spółki Libra Project, została oficjalnie oddana do użytku. To pierwsza nowoczesna galeria handlowa w Inowrocławiu.

Galeria Solna. Nowoczesne centrum handlowe w Inowrocławiu

Powierzchnia użytkowa Galerii Solnej wynosi 31 tys. mkw. Inwestycja powstała na 10 ha działce przy ulicy Wojska Polskiego. To pierwsza wielkopowierzchniowa galeria handlowa w Inowrocławiu. W jednokondygnacyjnym obiekcie znajduje się 100 sklepów i punktów usługowych. Do dyspozycji klientów udostępniono parking z 1000 miejsc parkingowych. Architektura obiektu nawiązuje do inowrocławskiej tężni solankowej. Przestrzeń wokół Galerii Solnej zagospodarowano elementami małej architektury. 

Inwestorem centrum handlowego jest spółka ACE 1 utworzona przez firmę ACTEEUM Central Europe oraz spółkę Libra Project. Zarządcą galerii w Inowrocławiu jest firma DTZ.

Galeria Solna uzyskała certyfikat BREEAM potwierdzający energooszczędność i zastosowanie proekologicznych rozwiązań w budynku. Generalnym wykonawcą obiektu była spółka Erbud. Realizacja inwestycji trwała 11 miesięcy. Projekt galerii w Inowrocławiu przygotowali architekci z pracowni NC Architekci.

Galeria Solna. Nowa galeria handlowa w Inowrocławiu otwarta
Autor: DTZ Oficjalne otwarcie nowoczesnego centrum handlowego w Inowrocławiu - Galerii Solnej
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej