Galeria Mosty w Płocku

2008-07-23 11:29
Galeria Mosty
Autor: brak danych

W Płocku rozpoczęła się budowa nowoczesnego centrum handlowo-usługowo-rozrywkowego - Galeria Mosty. Poza atrakcyjną ofertą handlową, Galeria ma odgrywać ważną rolę w życiu społecznym mieszkańców. Obiekt zostanie otwarty w pierwszym kwartale 2009 roku.

Galeria Mosty powstaje na terenie należącym niegdyś do Płockiego Przedsiębiorstwa Robót Mostowych, przy zbiegu ulic Tysiąclecia, Przemysłowej i Bielskiej. Prace budowlane rozpoczęły się na początku 2008 roku. Obecnie zakończył się montaż prefabrykatów konstrukcyjnych dwóch sekcji budynku. W nowobudowanym biurowcu trwają prace wykończeniowe, poprzedzające oddanie do użytkowania. Łącznie powstanie 49 972 m2 powierzchni  i 700 miejsc parkingowych. Na galerię przeznaczonych zostało 25 954 m2. Na terenie obiektu znajdą się sklepy polskich i światowych marek, multipleks, restauracje, kawiarnie oraz liczne punkty usługowe. Budynek zostanie w całości przystosowany na potrzeby osób niepełnosprawnych.

Galeria Mosty
Autor: Manhattan Real Estate Management

Dużym atutem inwestycji jest lokalizacja w centrum Płocka oraz dobra komunikacja z pozostałymi częściami miasta. Galeria ma się stać centrum mody, rozrywki i rekreacji w Płocku.
"Przestrzeń wokół Galerii Mosty, jak i w jej wnętrzu została zaprojektowana z myślą o przyjemności i wygodzie klientów - mieszkańców Płocka i okolic, a także rewitalizacji tej części miasta. Naszym celem jest stworzenie obiektu przyjaznego wszystkim, z dostępem do popularnych polskich i międzynarodowych marek, jak również miejsca, gdzie można spędzić czas z dziećmi, rodziną i przyjaciółmi... " - mówi Sylwia Wiszowata-Łazarz, dyrektor marketingu w Manhattan Real Estate Management.
Inwestorem jest Meinl European Land Group. Projekt wykonały firmy: Forty One Simon Gregson (koncepcja) i Budoplan spółka jawna. Spółką, która docelowo będzie zarządzać Galerią jest Manhattan Real Estate Management.

Galeria Mosty
Autor: Manhattan Real Estate Management
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej