Galeria Jurajska - wmurowanie kamienia węgielnego

2008-07-15 15:46
Galeria Jurajska
Autor: brak danych

Galeria Jurajska w Częstochowie będzie czwartą galerią handlowo-rozrywkową wybudowaną i zarządzaną przez GTC. Ceremonia wmurowania kamienia węgielnego odbyła się 12 czerwca br.

Obiekt powstanie na doskonale wyeksponowanym terenie pomiędzy drogą krajową numer 1 a ulicą Krakowską. Jest to pierwsza nowoczesna galeria handlowo-rozrywkowa nie tylko w mieście, ale także i w regionie.
Galeria będzie miała 130 000 m2, z czego na 48 000 m2 powierzchni handlowej powstanie około 200 sklepów i punktów usługowych, wielosalowe kino Cinema City oraz pięciokondygnacyjny parking na 2000 samochodów.

Projekt Galerii Jurajskiej powstał w renomowanej polskiej pracowni APA Wojciechowski, przy współpracy amerykańskiego biura architektonicznego Laguarda.Low Architects. Nowoczesna forma architektoniczna została wkomponowana w otoczenie. Wnętrze Galerii będzie dobrze doświetlone naturalnym światłem wpadającym przez duże przeszklenia w dachu i elewacji. Ważnym elementem realizacji będzie przebudowa infrastruktury drogowej wokół obiektu. Generalnym wykonawcą Galerii Jurajska jest renomowana firma budowlana Strabag, zarządzającym budową w imieniu inwestora jest SAP Tebodin Projekt, a agentem wynajmującym powierzchnię firma Jones Lang LaSalle.
Otwarcie Galerii planowane jest na IV kwartał 2009 roku, a juz dziś wynajete zostało 3 37 m2 powierzchni handlowej. Najemcą została sieć elikatesów Alma.

czerwiec 2008

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej