Galeria handlowa na Placu Kościuszki

2007-06-26 16:31
galeria_plac kosciuszki
Autor: brak danych

Władze Bytomia wydały pozwolenie na budowę nowoczesnej galerii handlowo-rozrywkowej w centrum miasta. Inwestorem obiektu na Placu Kościuszki będzie duński deweloper Braaten + Pedersen plus Partners.

Pod koniec maja 2007 roku deweloper otrzymał oficjalną zgodę na budowę kompleksu budynków handlowo-usługowych. Prace przygotowawcze ruszą na początku lata, a na jesieni wyłoniony zostanie generalny wykonawca. Duńczycy wykupili działkę o powierzchni 10000 mkw za 15 mln zł.. Postawią na niej galerię, która zawierać będzie sklepy, punkty usługowe, wieloekranowe kino oraz salę widowiskową. Nowy obiekt będzie miał także powierzchnie biurowe. Powierzchnia pod wynajem sklepów została ograniczona do 1200 mkw, co wyklucza obecność hipermarketu. Spółka zadbała również o zaprojektowanie przestrzeni zielonych. Powstaną letnie tarasy i Ogród Zimowy, w którym znajdzie się miejsce dla egzotycznych roślin.

Kompleks na Placu Kościuszki składać się będzie z kilku budynków połączonych wspólnym dachem. Po zachodniej stronie placu powstanie przeszklona elewacja z elementami stali i szlachetnych tynków. Część po stronie wschodniej będzie miała z kolei wygląd bardziej solidny i masywny, do jej budowy zostaną bowiem użyte okładziny kamienne. Wysokość budynku dostosowano do sąsiednich budowli, do okolicznych obiektów nawiązywać też będzie zwieńczenie.
Inwestycja w Bytomiu jest drugim, po centrum rozrywkowym FORUM w Gliwicach projektem realizowanym przez BPP na Górnym Śląsku. Deweloper zainwestuje w Plac Kościuszki około 80 mln euro. Zakończenie budowy planowane jest w 2009 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej