Galeria Gala

2007-05-22 14:08
Gala
Autor: Gala SA

W Lublinie powstanie Galeria Gala. Będzie to pierwszy obiekt w tym regionie w segmencie "Dom i Wnętrze". W centrum zgromadzone będą artykuły wyposażenia i dekoracji domu.

Galeria Gala powstanie przy ulicy Fabrycznej 2 w Lublinie. Będzie to obiekt, jakich jeszcze mało w Polsce. W ofercie centrum handlowego znajdą się materiały do budowy, wykończenia i dekoracji domów. Na 68 000 m2 mieścić się będą sklepy poszczególnych producentów i dystrybutorów. Zostaną rozmieszczone według kolejności prac wykonywanych przy powstającym domu. Oprócz powierzchni handlowych z materiałami potrzebnymi do budowy i wykończenia domu, w centrum powstaną restauracje i kawiarnie.

Wielkopowierzchniowy sklep został zaprojektowany w biurze architektonicznym Bieńkowski, Lis, Mierzewa Architekci sp. z o.o. Obiekt będzie wyróżniała elewacja z czerwonego klinkieru, a także frontowa szklana fasada na szklanych żebrach. Pod budynkiem powstanie dwupoziomowy parking na 350 miejsc.

Realizacja inwestycji została podzielona na dwa etapy. W pierwszym powstanie 33 500 m2, a także parking. Ta część zostanie udostępniona w II kwartale 2007 roku. Całe przedsięwzięcie zostanie zakończone w 2010 roku. Generalnym wykonawcom Galerii Gala jest Budimex Dromex SA.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej