Galeria Bawełnianka w Bełchatowie - początek budowy w 2011 roku

2010-12-30 11:39
Galeria Bawełnianka w Bełchatowie - początek budowy w 2011 roku
Autor: www.bawelnianka.pl

W Bełchatowie, w miejscu danej fabryki bawełny powstanie galeria handlowa. Budowa rozpocznie się wiosną 2011 roku. Powierzchnia Galerii Bawełnianka to około 35 tys. metrów kwadratowych, z których 5 tys. zajmie w przybliżeniu kompleks kinowo-rozrywkowy.

Galeria Bawełnianka powstanie w miejscu, gdzie w 1902 r. Perec Frajtag założył pierwszą tkalnię mechaniczną w Bełchatowie. Datę tę przyjęto za początek dziejów przedsiębiorstwa, później na bazie tego zakładu, największego jak na tamte czasy w Bełchatowie, powstały po II wojnie światowej Bełchatowskie Zakłady Przemysłu Bawełnianego. 1 kwietnia 1958 r. podjęto decyzję o rozbudowie przedsiębiorstwa, zwanego przez wielu "Bawełnianką".

Inwestorem Galerii jest Bawełnianka Spółka z o.o. Została powołana w celu stworzenia w Bełchatowie nowoczesnego centrum handlowego. Projekt inwestycji przygotowała firma Pallado i Skupin Architekci, działająca na rynku od roku 1985. Za komercjalizację obiektu odpowiada firma Cushman & Wakefield.

- Prace budowlane ruszą już wiosną 2011 roku - mówi Krzysztof Włuka, prezes Spółki Bawełnianka.

Powierzchnia Galerii Bawełnianka to około 35 tys. metrów kwadratowych, z których 5 tys. zajmie w przybliżeniu kompleks kinowo-rozrywkowy. Planowane atrakcje to między innymi zestaw sal kinowych, kręgielnia, fitness, kawiarnie i restauracje. Dwukondygnacyjna galeria zapewni ponad 100 butików i sklepów modnych marek, a także ekskluzywne delikatesy. Na terenie galerii powstanie bezpłatny parking liczący w przybliżeniu 700 miejsc. Szacuje się, że w trakcie prac nad realizacją inwestycji zatrudnionych zostanie blisko 3000 pracowników, a po zakończeniu budowy, dzięki Galerii pracę znajdzie ok. 1500 osób.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej