Futura Park Kraków. Park handlowy i centrum outlet Factory w jednym miejscu

2011-10-31 13:56
Futura Park. Outlet w Krakowie
Autor: Neinver Polska Futura Park Kraków to pierwsze w Małopolsce centrum typu outlet Factory połączone z parkiem handlowym

Nowe centrum handlowe powstało w miejscowości Modlniczka k. Krakowa. Futura Park to pierwszy w Polsce obiekt łączący w tym samym budynku funkcję parku handlowego i centrum typu outlet. To jednocześnie największe w kraju i pierwsze w Małopolsce centrum wyprzedażowe outlet Factory. Na 44 000 mkw. powierzchni handlowej (22 000 mkw. park handlowy i 22 000 mkw. centrum outlet Factory) znalazły się polskie i międzynarodowe marki. Do dyspozycji klientów udostępniono ponad 140 sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych. Krakowski Futura Park to pierwszy w Polsce obiekt handlowy z certyfikatem BREEAM, potwierdzającym, że budynek zaprojektowano i zbudowano w sposób przyjazny dla środowiska.

Futura Park: centrum outlet Factory i park handlowy pod jednym dachem - galeria zdjęć

Park handlowy i centrum outlet Factory w jednym miejscu. Futura Park Kraków

Futura Park Kraków to pierwszy w Polsce obiekt łączący w tym samym budynku funkcję parku handlowego i centrum typu outlet. Jest to jednocześnie największe w kraju i pierwsze w Małopolsce centrum outlet Factory. W Futura Park na dwóch poziomach znajdą się: park handlowy oraz centrum outlet Factory. W kompleksie będą funkcjonowały butiki, kawiarnie, restauracje i strefa zabaw dla dzieci.

 – Futura Park Kraków to pierwsze w Polsce centrum handlowe łączące w jednym budynku koncepcję parku handlowego z centrum wyprzedażowym typu outlet. Na 44 000 mkw. powierzchni handlowej (22 000 mkw. parku handlowego i 22 000 mkw. centrum outlet Factory)  znalazły się polskie i międzynarodowe marki, z kolejnymi najemcami prowadzimy zaawansowane negocjacje. Jesteśmy przekonani o sukcesie projektu – powiedział Marek Noetzel, Partner Cushman & Wakefield z Działu powierzchni handlowych, który odpowiadał za wynajem obiektu wybudowanego przez Neinver Polska.

W kompleksie będzie funkcjonował park handlowy, w którym znajdą się 22 sklepy, punkty usługowe oraz gastronomiczne. Z kolei w centrum outlet Factory klienci znajdą 120 sklepów, oferujących  markową odzież, galanterię oraz dodatki.

Kompleks handlowy z certyfikatem BREEAM

Krakowski Futura Park będzie pierwszym kompleksem handlowym w Polsce, wyróżnionym certyfikatem BREEAM, potwierdzającym, że budynek zaprojektowano i zbudowano w sposób przyjazny dla środowiska.

 – Otworzyliśmy dla klientów pierwsze w regionie centrum typu outlet Factory wraz z parkiem handlowym. Futura Park Kraków to pierwszy w Polsce obiekt handlowy z certyfikatem BREEAM, potwierdzającym dochowanie najwyższych standardów ekologicznych – powiedziała Barbara Topolska, Dyrektor Generalna NEINVER Polska

Projekt Futura Park przygotowało biuro IMB Asymetria. Rolę generalnego wykonawcy pełniła firma HOCHTIEF Polska. Prace przy budowie Futura Park Kraków rozpoczęły się w lipcu 2010 roku. W październiku 2010 wmurowano kamień węgielny, a w niespełna rok po tym wydarzeniu centrum handlowe oddano do dyspozycji klientów.

Futura Park. Outlet w Krakowie
Autor: Neinver Polska W przeddzień przyjęcia pierwszych klientów odbyło się symboliczne otwarcie, podczas którego założyciel i Prezes Grupy Neinver, José María Losantos y del Campo oraz Barbara Topolska, Dyrektor Generalna Neinver Polska spotkali się z partnerami biznesowymi, którzy współtworzyli Futura Park Kraków
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej