Futura Park Kraków. Park handlowy i centrum outlet Factory w jednym miejscu

2011-10-31 13:56
Futura Park. Outlet w Krakowie
Autor: Neinver Polska Futura Park Kraków to pierwsze w Małopolsce centrum typu outlet Factory połączone z parkiem handlowym

Nowe centrum handlowe powstało w miejscowości Modlniczka k. Krakowa. Futura Park to pierwszy w Polsce obiekt łączący w tym samym budynku funkcję parku handlowego i centrum typu outlet. To jednocześnie największe w kraju i pierwsze w Małopolsce centrum wyprzedażowe outlet Factory. Na 44 000 mkw. powierzchni handlowej (22 000 mkw. park handlowy i 22 000 mkw. centrum outlet Factory) znalazły się polskie i międzynarodowe marki. Do dyspozycji klientów udostępniono ponad 140 sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych. Krakowski Futura Park to pierwszy w Polsce obiekt handlowy z certyfikatem BREEAM, potwierdzającym, że budynek zaprojektowano i zbudowano w sposób przyjazny dla środowiska.

Futura Park: centrum outlet Factory i park handlowy pod jednym dachem - galeria zdjęć

Park handlowy i centrum outlet Factory w jednym miejscu. Futura Park Kraków

Futura Park Kraków to pierwszy w Polsce obiekt łączący w tym samym budynku funkcję parku handlowego i centrum typu outlet. Jest to jednocześnie największe w kraju i pierwsze w Małopolsce centrum outlet Factory. W Futura Park na dwóch poziomach znajdą się: park handlowy oraz centrum outlet Factory. W kompleksie będą funkcjonowały butiki, kawiarnie, restauracje i strefa zabaw dla dzieci.

 – Futura Park Kraków to pierwsze w Polsce centrum handlowe łączące w jednym budynku koncepcję parku handlowego z centrum wyprzedażowym typu outlet. Na 44 000 mkw. powierzchni handlowej (22 000 mkw. parku handlowego i 22 000 mkw. centrum outlet Factory)  znalazły się polskie i międzynarodowe marki, z kolejnymi najemcami prowadzimy zaawansowane negocjacje. Jesteśmy przekonani o sukcesie projektu – powiedział Marek Noetzel, Partner Cushman & Wakefield z Działu powierzchni handlowych, który odpowiadał za wynajem obiektu wybudowanego przez Neinver Polska.

W kompleksie będzie funkcjonował park handlowy, w którym znajdą się 22 sklepy, punkty usługowe oraz gastronomiczne. Z kolei w centrum outlet Factory klienci znajdą 120 sklepów, oferujących  markową odzież, galanterię oraz dodatki.

Kompleks handlowy z certyfikatem BREEAM

Krakowski Futura Park będzie pierwszym kompleksem handlowym w Polsce, wyróżnionym certyfikatem BREEAM, potwierdzającym, że budynek zaprojektowano i zbudowano w sposób przyjazny dla środowiska.

 – Otworzyliśmy dla klientów pierwsze w regionie centrum typu outlet Factory wraz z parkiem handlowym. Futura Park Kraków to pierwszy w Polsce obiekt handlowy z certyfikatem BREEAM, potwierdzającym dochowanie najwyższych standardów ekologicznych – powiedziała Barbara Topolska, Dyrektor Generalna NEINVER Polska

Projekt Futura Park przygotowało biuro IMB Asymetria. Rolę generalnego wykonawcy pełniła firma HOCHTIEF Polska. Prace przy budowie Futura Park Kraków rozpoczęły się w lipcu 2010 roku. W październiku 2010 wmurowano kamień węgielny, a w niespełna rok po tym wydarzeniu centrum handlowe oddano do dyspozycji klientów.

Futura Park. Outlet w Krakowie
Autor: Neinver Polska W przeddzień przyjęcia pierwszych klientów odbyło się symboliczne otwarcie, podczas którego założyciel i Prezes Grupy Neinver, José María Losantos y del Campo oraz Barbara Topolska, Dyrektor Generalna Neinver Polska spotkali się z partnerami biznesowymi, którzy współtworzyli Futura Park Kraków
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej