Funkcjonalne biuro z systemem Workbays

2013-01-04 16:26
Funkcjonalne biuro z systemem Workbays
Autor: materiały prasowe VITRA Nowoczesny system Workbays firmy Vitra pozwala na efektywne zorganizowanie przestrzeni biurowej

Świat pracy wciąż się zmienia, a biuro to dziś miejsce stałej komunikacji. Sieć współpracowników i partnerów staje się coraz większa, komunikacja odbywa się szybciej, z większym naciskiem na aspekty społecznościowe i w bardziej przejrzysty sposób.

Pracownicy spędzają dziś mniej czasu przy własnym biurku – są w ciągłym ruchu, spotykają się z klientami, komunikują przez internet. Biuro natomiast jest im potrzebne przede wszystkim jako "port", miejsce do przeprowadzania spotkań lub intensywnej pracy wymagającej koncentracji. Biuro idealne musi więc wykorzystywać dostępną przestrzeń w wydajny sposób, obejmując wszystkie możliwe strefy. Współpraca i dialog mają bowiem duże znaczenie, jednak nawet w nowoczesnym biurze potrzebne są miejsca umożliwiające wyciszenie i pełną koncentrację z dala od ożywionej komunikacji, odbywającej się w otwartej przestrzeni. Jedną z wiodących w tym nurcie firm jest Vitra, proponująca rozwiązanie o nazwie Workbays.

Jest to najnowszy produkt marki, zaprojektowany przez braci Bouroullec, prezentowany podczas targów Orgatec 2012 w Kolonii. Jego koncepcja redefiniuje pojęcie tradycyjnego środowiska pracy, a tym samym przełamuje konwencjonalny styl planowania przestrzeni biurowej.

Wielofunkcyjna konstrukcja, składająca się z elementów ściennych o różnych wysokościach (z funkcją tłumienia dźwięku), umożliwiająca ich różnorodne wykorzystanie, m.in. jako małe sale konferencyjne, stanowiska pracy, kąciki kawowe, punkty ksero itp.

Workbays to więcej niż tylko system meblowy – to system oferujący pracownikom swobodę wyboru środowiska pracy, który odpowiada na ich bieżące potrzeby (cena uzależniona jest od konfiguracji).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej