Focus Mall Piotrków

2009-05-14 18:43
Focus Mall Piotrków Trybunalski
Autor: Parkridge Retail

Firma Parkridge Retail Poland realizuje na polskim rynku kilka inwestycji równolegle i mimo to podtrzymuje szybkie tempo prac. Szczególnie zaawansowanym projektem jest Focus Mall w Piotrkowie Trybunalskim, którego otwarcie planowane jest na listopad 2009 r.

Focus Mall w Piotrkowie Trybunalskim to kolejna inwestycja Parkridge Retail Poland, która już wkrótce zostanie otwarta dla klientów. Na dwóch kondygnacjach tej galerii będzie aż 110 sklepów.
Focus Mall będzie miejscem nie tylko zakupów, lecz również rozrywki. Ze względu na planowany termin otwarcia – listopad 2009 r. – prace na terenie budowy są bardzo zaawansowane, m.in. z końcem maja zostanie podłączone docelowe zasilanie elektryczne. Zostały również podpisane umowy na prace wykończeniowe z kilkoma wykonawcami, którzy będą odpowiadali za zamknięcie poszczególnych etapów inwestycji.

Wśród firm, które będą współpracowały z Parkridge przy tym projekcie, znalazły się:

  • VEGA Technik (ściany, słupy, sufity),
  • Pragma (posadzki),
  • Kom-Eko (balustrady).

Zakończone zostały również roboty żelbetowe, natomiast zakończenie robót izolacyjnych, za które odpowiada firma Mostostal Warszawa, przewidywane jest na koniec maja.
Już wkrótce lokale zaczną być przekazywane najemcom – pierwszy z nich to kino, które zostanie przekazane firmie Helios już w czerwcu. Natomiast kolejne będą stopniowo oddawane od lipca do września.

"Pilnujemy, aby wszystkie prace były realizowane zgodnie z harmonogramem i, co bardzo mnie cieszy, udaje się nam dotrzymywać wszystkich terminów. Planowany na listopad termin otwarcia jest dużą mobilizacją zarówno dla nas, jak i dla najemców, którzy powoli zaczynają już myśleć o wykańczaniu swoich lokali” – mówi Wojciech Wojciechowski, dyrektor ds. realizacji w Parkridge.
Uregulowano już wszystkie sprawy formalno-administracyjne związane z galerią Focus Mall.
Także roboty infrastrukturalne (drogowe wraz z przebudową sieci, związane z funkcjonowaniem w mieście tego nowego obiektu) już się rozpoczęły. Na swoją kolej czekają prace zewnętrzne, które jeszcze nie są realizowane.

Zaawansowanie poszczególnych typów prac w galerii Focus Mall w Piotrkowie:

  • dach: zaawansowanie prac na poziomie 80% (zakończenie – połowa czerwca),
  • instalacje mechaniczne oraz tryskaczowe: zaawansowanie prac na poziomie 45% (Polonez Plus – mechanika, Fire Stop – tryskacze),
  • instalacje elektryczne i słaboprądowe: zaawansowanie prac na poziomie 50% ( Elektromontaż Poznań),
  •  roboty elewacyjne: zaawansowanie prac na poziomie 15%.
Focus Mall Piotrków Trybunalski
Autor: Parkridge Retail
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej