Fabryka pomp ciepła w Polsce - Daikin inwestuje w Łódzkiej Strefie Ekonomicznej

2022-07-08 9:50
Fabryka pomp ciepła w Polsce
Autor: youtube Międzynarodowy japoński koncern Daikin Industries Ltd. otworzy nowy zakład produkcyjny pod Łodzią

Fabryka pomp ciepła powstanie w Ksawerowie, w Specjalnej Łódzkiej Strefie Ekonomicznej. Będzie to duży zakład produkcyjny systemów grzewczych, m.in. pomp ciepła. Dzięki inwestycji międzynarodowego japońskiego koncernu Daikin Industries Ltd. w Polsce ma powstać co najmniej 1,5 tys. nowych miejsc pracy - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Spis treści

  1. Fabryka pomp ciepła w Polsce - o inwestycji
  2. Fabryka pomp ciepła - miejsca pracy i nowe kierunki studiów
  3. Nowa fabryka pomp ciepła w Polsce to wsparcie dla biznesu
  4. Film z konferencji z zapowiedzią budowy fabryki pomp ciepła w Polsce

Fabryka pomp ciepła w Polsce - o inwestycji

Budowa fabryki pomp ciepła pochłonie ok. 1,5 mld zł. Będzie to jeden z trzech największych i najnowocześniejszych zakładów Daikin na świecie. Będą w nim produkowane m.in. pompy ciepła i oczyszczacze powietrza w oparciu o najnowocześniejsze i ekologiczne rozwiązania. To największa w ostatnich latach inwestycja firmy zagranicznej w Polsce i jednocześnie największa w historii Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

To znakomita wiadomość, że będziemy mieli w Polsce tak wysoce zaawansowaną inwestycję. To jest to, na czym nam najbardziej zależy. Cieszę się, że relacje polsko-japońskie rozwijają się tak znakomicie - powiedział Morawiecki.

Fabryka pomp ciepła - miejsca pracy i nowe kierunki studiów

Co najmniej 1,5 tys. miejsc pracy powstanie dzięki inwestycji firmy Daikin w Łódzkiej Specjalne Strefie Ekonomicznej - zapewniał na konferencji premier Mateusz Morawiecki.

Wśród tematów poruszanych podczas spotkania z prezesem Daikin było także szkolnictwo zawodowe i techniczne. Zwrócono uwagę na to, że uczelnie powinny tworzyć nowe kierunki studiów pod kątem wysoko zaawansowanych technologii.

Nowa fabryka pomp ciepła w Polsce to wsparcie dla biznesu

Wokół takiej firmy jak firma DAIKIN na pewno będą powstawały inne firmy - firmy polskie, które będą uczyły się wysoko zaawansowanych technologii: zielonych, pomp ciepła, które są coraz bardziej popularne w Polsce – podkreślił na konferencji szef polskiego rządu.

Czytaj też:

Film z konferencji z zapowiedzią budowy fabryki pomp ciepła w Polsce

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej