Fabryka piany poliuretanowej powstanie w Pionkach

2008-06-11 17:33
Soudal
Autor: Soudal

Firma Soudal - jeden z największych producentów piany poliuretanowej na świecie wybuduje swój pierwszy zakład produkcyjny w Polsce. Fabryka powstanie w Pionkach niedaleko Radomia.

Inwestycja realizowana jest przez Soudal Manufacturing sp. z o.o., należącą do belgijskiego holdingu Soudal NV. Generalnym wykonawcą obiektu została spółka ABM Solid SA. Koszt budowy fabryki bez wyposażenia to inwestycja rzędu 35 mln złotych.

Powierzchnia obiektów kubaturowych wynosi 8372,50 m2, a cały teren należący do fabryki zajmuje 43 491,15 m2. Zakład zostanie wyposażony w nowoczesne linie produkcyjne, odpowiadające europejskim standardom. Zaplanowane przez inwestora rozwiązania ograniczą do minimum powstanie odpadów niebezpiecznych dla środowiska naturalnego. Fabryka nie będzie również produkowała ścieków przemysłowych, natomiast dzięki odpowiedniej izolacji akustycznej obiektu zostanie wyeliminowana emisja hałasu.

Lokalizacja budynków w Tarnobrzeskiej Strefie Ekonomicznej Europark Wisłosan, to korzyść dla inwestorów jak i mieszkańców, a także dobre połączeni kolejowe i samochodowe. Budowa rozpoczęła się w lutym 2008 roku, natomiast termin oddania obiektu do użytku zaplanowano na początek 2009 r.

Soudal posiada pięć fabryk w całej Europie, a swoje produkty dostarcza do ponad 100 krajów na wszystkich kontynentach.

kwiecień 2008

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej