Fabryka obrotowych wymienników ciepła otwarta

2007-05-21 16:24

Niemiecka firma Klingenburg International 12 grudnia 2006 roku otworzyła nową fabrykę w Świdnicy. Produkowane w niej będą obrotowe wymienniki ciepła. Wkrótce powstawać także będą płytowe wymienniki ciepła.

Firma w niespełna rok od wręczenia certyfikatu na prowadzenie działalności w świdnickiej podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park", do dziś zainwestowała 5,5 mln zł.

Próbna produkcja w zakładzie przy ulicy Metalowców trwa już od kilku dni. Powstają tam obrotowe wymienniki ciepła, które później montowane są w systemach klimatyzacyjnych. Według szacunków w świdnickiej fabryce rocznie powstawać będzie 2-3 tys. sztuk. W zakładzie pracuje 50 osób. W najbliższych miesiącach zatrudnieni zostaną kolejni pracownicy.

Do Świdnicy postanowił wejść także portugalski inwestor - koncern Novotex. Za 25 mln zł. postawi w mieście dwie fabryki. Powstawać w nich będą komponenty z tworzyw sztucznych dla przemysłu AGD i motoryzacyjnego. Zakłady ruszą w grudniu 2008 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej