Scandinavia Resort Zator. Niezwykła i ekologiczna baza noclegowa z kontenerów morskich w pobliżu Energylandii

2020-07-30 12:50
Scandinavia Resort
Autor: Scandynavia Marine Hotel Scandinavia Marine w kompleksie Scandinavia Resort zbudowany z kolorowych kontenerów morskich

Scandinavia Resort w Zatorze to baza noclegowa oddalona około 3 km od parku rozrywki Energylandia, położony nad stawami, które należą do obszaru Natura 2000. Z początkiem lipca 2020, do istniejących już w kompleksie skandynawskich domków, dołączył nowy kompleks - Scandinavia Marine. Zbudowany został z kilkudziesięciu morskich kontenerów. Dowiedz się więcej o bazie noclegowej Scandinavia Resort w pobliżu parku rozrywki Energylandia.

Pierwsza w Polsce baza noclegowa z kontenerów morskich powstał w Scandinavia Resort

Obiekt z kontenerów morskich Scandinavia Marine to najnowsza część kompleksu Scandinavia Resort, w skład którego wchodzą też domki w skandynawskim stylu, camping, strefa sportu i relaksu z plażą. Nowa baza noclegowa jest bardzo nietypowa, ponieważ zbudowana została z 40 kontenerów morskich. Jest to kompleks o bardzo współczesnej i oryginalnej architekturze. Kontenery pomalowano na różne kolory i poustawiano jedne na drugich, w dość dowolny sposób. Zostały one też dostosowane do funkcji hotelowych, czyli wstawiono okna, powstały też tarasy. Wnętrza kontenerów zostały wyposażone tak, by można było w nich wygodnie mieszkać.

Scandinavia Marine to kompleks ekologiczny
Domy z kontenerów

Autor: Flexicube

Kontenery morskie, nowe lub używane, można z powodzeniem zaadaptować na oryginalny, nowoczesny dom mieszkalny

Czy wiecie, że domy z kontenerów to ekologiczny, szybki i nowoczesny sposób na własne mieszkanie? Trend ten, związany z minimalistycznym i ekologicznym stylem życia, jest coraz bardziej popularny, również w Polsce. Domy z kontenerów to rodzaj budownictwa modułowego, wykorzystującego zarówno nowe, jak i używane kontenery morskie. Największe zalety takich domów oprócz ekologii to: szybka realizacja, mobilność oraz niewielkie koszty w porównaniu z domem budowlanym metodami tradycyjnymi. Jednak domy z kontenerów mają też wady, m.in.: brak regulacji prawnych (problemy z wydaniem zgody na podłączenie np. sieci energetycznej) i duże koszty ogrzewania.

Na jakie luksusy można liczyć w hotelach Scandinavia Resort & Marine?

W Scandynavia Marine do dyspozycji gości są apartamenty 2-, 4- i 6-osobowe. Wszystkie kontenery są klimatyzowane, urządzone w industrialnym stylu. We wszystkich jest telewizor oraz zestaw do parzenia kawy i herbaty.

  • Apartament 2-osobowy ma powierzchnię 11 m². W kontenerze jest sypialnia z dużym łóżkiem małżeńskim, pojemna szafa oraz łazienka z kabiną prysznicową.
  • Apartament 4-osobowy o powierzchni 23 m² to część dzienna z dwuosobowym narożnikiem z funkcją spania, sypialnia z łóżkiem małżeńskim lub dwoma pojedynczymi, pojemna szafa oraz łazienka z kabiną prysznicową.
  • Apartament 6-osobowy to dwie przestronne sypialnie, w każdej łóżko małżeńskie lub dwa łóżka pojedyncze oraz pojemna szafa. Część dzienna wyposażona jest w dwuosobowy narożnik z funkcją spania. W apartamencie jest jedna łazienka z kabiną prysznicową.

Ponadto w kompleksie Scandinavia Resort & Marine można zamieszkać w jednym z 14 domków w stylu skandynawsim.

Zdjęcia z wnętrz hotelu z kontenerów morskich Scandinavia Marine

Baza noclegowa z kontenerów morskich Scandinavia Marine - film z oficjalnego otwarcia

Jak dojechać do Scandinavia Resort w Zatorze?

Dokładny adres Scandinavia Resort to Zator ul. Stawowa 15. Z kompleksu do parku rozrywki Energylandia kursuje charakterystyczny, żółty bus. Dodatkowo nocując w Scandinavia Resort można kupić bilety do Energylandii ze zniżką. Rezerwacje można składać za pośrednictwem strony scandinaviamarine.pl.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej