Scandinavia Resort Zator. Niezwykła i ekologiczna baza noclegowa z kontenerów morskich w pobliżu Energylandii

2020-07-30 12:50
Scandinavia Resort
Autor: Scandynavia Marine Hotel Scandinavia Marine w kompleksie Scandinavia Resort zbudowany z kolorowych kontenerów morskich

Scandinavia Resort w Zatorze to baza noclegowa oddalona około 3 km od parku rozrywki Energylandia, położony nad stawami, które należą do obszaru Natura 2000. Z początkiem lipca 2020, do istniejących już w kompleksie skandynawskich domków, dołączył nowy kompleks - Scandinavia Marine. Zbudowany został z kilkudziesięciu morskich kontenerów. Dowiedz się więcej o bazie noclegowej Scandinavia Resort w pobliżu parku rozrywki Energylandia.

Pierwsza w Polsce baza noclegowa z kontenerów morskich powstał w Scandinavia Resort

Obiekt z kontenerów morskich Scandinavia Marine to najnowsza część kompleksu Scandinavia Resort, w skład którego wchodzą też domki w skandynawskim stylu, camping, strefa sportu i relaksu z plażą. Nowa baza noclegowa jest bardzo nietypowa, ponieważ zbudowana została z 40 kontenerów morskich. Jest to kompleks o bardzo współczesnej i oryginalnej architekturze. Kontenery pomalowano na różne kolory i poustawiano jedne na drugich, w dość dowolny sposób. Zostały one też dostosowane do funkcji hotelowych, czyli wstawiono okna, powstały też tarasy. Wnętrza kontenerów zostały wyposażone tak, by można było w nich wygodnie mieszkać.

Scandinavia Marine to kompleks ekologiczny
Domy z kontenerów

Autor: Flexicube

Kontenery morskie, nowe lub używane, można z powodzeniem zaadaptować na oryginalny, nowoczesny dom mieszkalny

Czy wiecie, że domy z kontenerów to ekologiczny, szybki i nowoczesny sposób na własne mieszkanie? Trend ten, związany z minimalistycznym i ekologicznym stylem życia, jest coraz bardziej popularny, również w Polsce. Domy z kontenerów to rodzaj budownictwa modułowego, wykorzystującego zarówno nowe, jak i używane kontenery morskie. Największe zalety takich domów oprócz ekologii to: szybka realizacja, mobilność oraz niewielkie koszty w porównaniu z domem budowlanym metodami tradycyjnymi. Jednak domy z kontenerów mają też wady, m.in.: brak regulacji prawnych (problemy z wydaniem zgody na podłączenie np. sieci energetycznej) i duże koszty ogrzewania.

Na jakie luksusy można liczyć w hotelach Scandinavia Resort & Marine?

W Scandynavia Marine do dyspozycji gości są apartamenty 2-, 4- i 6-osobowe. Wszystkie kontenery są klimatyzowane, urządzone w industrialnym stylu. We wszystkich jest telewizor oraz zestaw do parzenia kawy i herbaty.

  • Apartament 2-osobowy ma powierzchnię 11 m². W kontenerze jest sypialnia z dużym łóżkiem małżeńskim, pojemna szafa oraz łazienka z kabiną prysznicową.
  • Apartament 4-osobowy o powierzchni 23 m² to część dzienna z dwuosobowym narożnikiem z funkcją spania, sypialnia z łóżkiem małżeńskim lub dwoma pojedynczymi, pojemna szafa oraz łazienka z kabiną prysznicową.
  • Apartament 6-osobowy to dwie przestronne sypialnie, w każdej łóżko małżeńskie lub dwa łóżka pojedyncze oraz pojemna szafa. Część dzienna wyposażona jest w dwuosobowy narożnik z funkcją spania. W apartamencie jest jedna łazienka z kabiną prysznicową.

Ponadto w kompleksie Scandinavia Resort & Marine można zamieszkać w jednym z 14 domków w stylu skandynawsim.

Zdjęcia z wnętrz hotelu z kontenerów morskich Scandinavia Marine

Baza noclegowa z kontenerów morskich Scandinavia Marine - film z oficjalnego otwarcia

Jak dojechać do Scandinavia Resort w Zatorze?

Dokładny adres Scandinavia Resort to Zator ul. Stawowa 15. Z kompleksu do parku rozrywki Energylandia kursuje charakterystyczny, żółty bus. Dodatkowo nocując w Scandinavia Resort można kupić bilety do Energylandii ze zniżką. Rezerwacje można składać za pośrednictwem strony scandinaviamarine.pl.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej