Elewacja OVO Wrocław na ukończeniu

2016-03-14 11:41
Elewacja OVO Wrocław, luty 2016
Autor: PR Expert - materiały prasowe Pokryta płytami z corianu elewacja OVO Wrocław na kilka miesięcy przed oddaniem budynku do użytku

Nowa inwestycja w centrum Wrocławia jest już prawie ukończona. Pierwszy polski blob ma elewację z corianu, trwa jeszcze montaż paneli na dachu. GALERIA.

Nowe inwestycje we Wrocławiu

Jeszcze niedawno bryła OVO Wrocław była zasłonięta kontenerami budowlanymi. Na początku 2016 roku moduły zostały wywiezione. W marcu 2016 charakterystyczna zaokrąglona elewacja jest już dobrze widoczna. Odsłonił się widok na narożną elewację, a wokół budynku układane są chodniki i kostka brukowa przy wjeździe do podziemnego garażu. Na zewnątrz trwa jeszcze montaż okładziny z corianu na dachu, a także posadzki z drewna modrzewia syberyjskiego na tarasach. W budynku i jego otoczeniu pracuje ok.  650 osób, większość z nich zajmuje się pracami wykończeniowymi we wnętrzach.

Kostka brukowa w restauracji

Na kondygnacji -2 trwają prace w sali balowej. Prawie gotowy jest sufit, a także podkonstrukcja ścienna pod okładzinę z białego corianu. Położona w sąsiedztwie sali balowej kuchnia hotelu DoubleTree by Hilton wyposażana jest w meble. Na parterze budynku, w restauracji i lobby ułożona została podłoga z drobnej kostki brukowej, podobnej do tej z wrocławskich deptaków. Dobór materiału ma łączyć wnętrze z miejską przestrzenią publiczną. W dodatkowej, mniejszej kuchni hotelowej trwa wykładanie ścian białymi kafelkami. Wewnętrzny dziedziniec OVO Wrocław został wyposażony w elementy małej architektury, na wczesną wiosnę zaplanowano nasadzenia dekoracyjnych roślin.

Generalnym wykonawcą wielofunkcyjnego kompleksu OVO Wrocław jest firma Eiffage Polska Budownictwo S.A. Prace prowadzone są w systemie design&build. Inwestorami OVO Wrocław są  architekt Asaf Gottesman, firma Angel Poland Group i Shuckie Ovadiah.
Zakończenie nowej inwestycji i oddanie do użytku pierwszego polskiego bloba planowane jest na połowę 2016 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej