Echo Investment planuje nowe inwestycje w Warszawie. Zakup Browarów Warszawskich

2014-07-04 18:20
Nowe inwestycje na terenie dawnych Browarów Warszawskich
Autor: Hiuppo, Wikimedia Commons Spółka Echo Investment planuje nowe inwestycje na terenie dawnych Browarów Warszawskich

Spółka Echo Investment planuje budowę nowych biurowców i budynków mieszkalnych. Wstępem do nowych inwestycji jest zakup działki o powierzchni ok. 4,4 hektara w centrum Warszawy, terenu dawnych Browarów Warszawskich.

Działkę w centrum Warszawy spółka Echo Investment nabyła od dotychczasowego właściciela, hiszpańskiego banku  Banco Financiero Y De Ahorros S.A. Teren pod nowe inwestycje leży pomiędzy ulicami Grzybowską, Wronią, Chłodną i Krochmalną w Warszawie. Na działce znajdowały się dawniej Browary Warszawskie. Po przeniesieniu produkcji poza Warszawę w 2004 roku teren opustoszał, w kolejnych latach wyburzano fabryczne budynki.

Echo Investment na zakupionej działce ma wybudować w ciągu następnych 5-7 lat obiekty o łącznej powierzchni około 100 000 mkw. Według zapisów Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego na działce powstanie zespół biurowy uzupełniony o funkcję mieszkaniową. Pierwsze szacunki określają koszt nowych inwestycji Echo Investment w Warszawie na ok. 1 mld zł. Wartość transakcji to 42 mln euro. Fundusze pochodziły z kapitałów własnych grupy kapitałowej.

Warto podkreślić, że transakcja ta jest konsekwencję przyjętej przez zarząd Echo Investment strategii rozwoju, która zakłada między innymi pozyskiwanie projektów o dużej skali i w najlepszych lokalizacjach – zaznacza odpowiedzialny za transakcję Waldemar Lesiak, wiceprezes zarządu Echo Investment.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej