Echo Investment planuje nowe inwestycje w Warszawie. Zakup Browarów Warszawskich

2014-07-04 18:20
Nowe inwestycje na terenie dawnych Browarów Warszawskich
Autor: Hiuppo, Wikimedia Commons Spółka Echo Investment planuje nowe inwestycje na terenie dawnych Browarów Warszawskich

Spółka Echo Investment planuje budowę nowych biurowców i budynków mieszkalnych. Wstępem do nowych inwestycji jest zakup działki o powierzchni ok. 4,4 hektara w centrum Warszawy, terenu dawnych Browarów Warszawskich.

Działkę w centrum Warszawy spółka Echo Investment nabyła od dotychczasowego właściciela, hiszpańskiego banku  Banco Financiero Y De Ahorros S.A. Teren pod nowe inwestycje leży pomiędzy ulicami Grzybowską, Wronią, Chłodną i Krochmalną w Warszawie. Na działce znajdowały się dawniej Browary Warszawskie. Po przeniesieniu produkcji poza Warszawę w 2004 roku teren opustoszał, w kolejnych latach wyburzano fabryczne budynki.

Echo Investment na zakupionej działce ma wybudować w ciągu następnych 5-7 lat obiekty o łącznej powierzchni około 100 000 mkw. Według zapisów Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego na działce powstanie zespół biurowy uzupełniony o funkcję mieszkaniową. Pierwsze szacunki określają koszt nowych inwestycji Echo Investment w Warszawie na ok. 1 mld zł. Wartość transakcji to 42 mln euro. Fundusze pochodziły z kapitałów własnych grupy kapitałowej.

Warto podkreślić, że transakcja ta jest konsekwencję przyjętej przez zarząd Echo Investment strategii rozwoju, która zakłada między innymi pozyskiwanie projektów o dużej skali i w najlepszych lokalizacjach – zaznacza odpowiedzialny za transakcję Waldemar Lesiak, wiceprezes zarządu Echo Investment.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej