ECE inwestuje w Czechach

2008-07-14 18:24
Hradec Kralove
Autor: brak danych

W czeskim mieście Hradec Kralove firma ECE Projektmanagement  wybuduje stadion i centrum handlowe - Park Malsovice. Pomieści on 14 000 kibiców piłki nożnej oraz ponad 130 sklepów.

Projekt konkursowy firmy ECE na zagospodarowanie terenów rekreacyjnych w dzielnicy Malsovice, został oceniony przez komisję miejską jako najlepszy jakościowo.
ECE zainwestuje ok. 135 mln euro w budowę stadionu, centrum handlowego oraz kolejnych obiektów sportowych
i kulturalnych. W pierwszej kolejności powstanie kompleks sportowy z boiskiem do piłki nożnej, a następnie centrum handlowe. Termin realizacji inwestycji szacowany jest na rok 2012.
"Naszym celem jest zaoferowanie mieszkańcom miasta Hradec Kralove nowej, dynamicznej przestrzeni, gdzie obok możliwości uprawiania sportów znajdzie się miejsce ma kulturę, rozrywkę oraz kompleksowe zakupy" - mówi Josef Tobek z zarządu firmy ECE Praha.

Na stadionie - z możliwością całkowitego zadaszenia i spełniającego najwyższe standardy europejskie - już w 2011 r. piłkarze będą mogli rozgrywać mecze przed 14-tysięczną publicznością.
Ważnym elementem Parku będzie galeria handlowa Arkady Hradec Kralove. W Galerii znajdzie się 130 sklepów oraz placówki usługowe i gastronomiczne. W późniejszym czasie ofertę będą uzupełniały hotel, restauracje i kawiarnie. Centrum rekreacyjne będzie usytuowane w zewnętrznym pierścieniu okalającym arenę sportową.
Dzięki współpracy z ekspertami w dziedzinie budowy obiektów sportowych, jak Peter Jauch - szwajcarski inwestor i były prezes klubu sportowego FC Basel, firma ECE gwarantuje profesjonalną realizację inwestycji.
Na brzegu rzeki Orlice planowane jest zagospodarowanie obszernego terenu z ogólnodostępnymi boiskami treningowymi, kolejką "inline", teatrem i wieloma innymi atrakcjami.

lipiec 2008

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej